Çarşamba Çayı’nda Rekreasyon başladı
YEREL / 27.5.2018 / Görüntülenme: 244

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi ve Bozkır Belediyesi tarafından yapılacak Çarşamba Çayı Rekreasyon Projesi’nin temel atma törenine katıldı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay törende yaptığı konuşmada, Büyükşehir Belediyesi’nin Bozkır’a bugüne kadar toplam 75 milyon liralık yatırım yaptığını dile getirerek, “KOSKİ Genel Müdürlüğümüz ilçemize 43 milyon liralık yatırım yaptı. Prestij cadde, mahalle yollarının tamamlanması, Şehir Konağı, mahalle yolları, Bozkır Konağı restorasyonu, 6 adet açık halı saha, 2,5 milyon liraya mal olacak Çarşamba Çayı Rekreasyon Çalışması, mezbaha ihalesi yapıldı. Önümüzde 24 Haziran Seçimleri var. Bozkır’ın artık ilçeler arasında birinci sıraya yükselmesi gerekiyor” diye konuştu.

BOZKIR’IN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK

Başkan Uğur İbrahim Altay, Çarşamba Çayı Rekreasyon Projesi’nin ilçeye hayırlar getirmesini dileyerek şunları söyledi: “Bozkırımızın çok önemli bir projesinin temelini atıyoruz. Bozkırımız için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bozkır’ın çehresini değiştirecek, Bozkır’a gelecekleri etkileyecek Bozkır Çayı Rekreasyon ve Çevre Düzenlemesi inşallah en kısa sürede tamamlanacak ve Bozkır’a gelenler Bozkır’dan bir kez daha etkilenecek.”

Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün de 4 yılda çok önemli hizmeti hep birlikte hayata geçirdiklerini ancak kendisini en çok heyecanlandıran projenin Çarşamba Çayı Projesi olduğuna vurgu yaptı.

Konuşmaların ardından Bozkır Çarşamba Çayı Rekreasyon Projesi’nin temeli protokol üyelerinin katılımları ile atıldı. Temel atma törenine AK Parti Konya Milletvekili Adayları, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Yalıhüyük Belediye Başkanı Hasan Koçer, Güneysınır Belediye Başkanı İsmail Özcan, Ahırlı Belediye Başkanı İsa Akgül, AK Parti İl Başkan Yardımcıları Seyit Mehmet Sümer ve Lokman Özturhan, AK Parti İl ve İlçe Teşkilatları ile çok sayıda Bozkırlı katıldı.

Öte yandan Selçuklu Belediyesi tarafından tamamlanan Bozkır Kapalı Pazar Yeri’nin açılışı da protokol üyelerinin katılımları ile gerçekleştirildi.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.