Yeni tim göreve hazır
YEREL / 29.5.2018 / Görüntülenme: 125

Karatay Belediyesi ve Konya İHH AKEM arasında imzalanan protokol çerçevesinde, Karatay Belediyesi bünyesinde çalışan ve tamamen gönüllük esasına dayalı olarak kurulan su altı arama kurtarma timi eğitimlerini başarı ile tamamlayarak sertifikalarını aldı.

Karatay Belediyesi Su Altı Arama ve Kurtarma Timi; yangın, dağcılık, ilkyardım konularında eğitimlerin ardından; su altı arama kurtarma faaliyetlerinde de arama kurtarma ekiplerine destek olmak isteyen gönüllülerden oluşuyor.

Karatay Belediyesi ve Konya İnsan Hak ve Hürriyetleri Gençlik ve Spor Kulübü Arama Kurtarma Acil Yardım Eğitim Merkezi (Konya İHH AKEM) arasında Valilik onayıyla imzalanan protokol çerçevesinde oluşturulan tim, Karatay Belediyesi bünyesinde çalışan gönüllülerden oluşuyor. Su altı arama kurtarma timine eğitimi, iki yıldız eğitmen dalgıç Çoşkun Bilgi verdi. Çalışmaları başarı ile tamamlayan tim, tek yıldız dalıcı sertifikalarını aldılar.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli; konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Konya’da pek çok doğal ve yapay su kaynağı olduğunu belirterek; Karatay Belediyesi Su Altı Arama Kurtarma Timinin, Büyükşehir Belediyesi Su Altı Arama Kurtarma Ekibine ve STK’larımızın ekiplerine destek olarak eğitimlerini sürdüreceklerini söyledi. 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.