Türkiye’nin 234. tabiat parkı oldu
YEREL / 29.5.2018 / Görüntülenme: 156

Konya’nın Seydişehir İlçesindeki doğa turizminin gözdesi Kuğulu Park, her mevsim farklı güzelliğiyle ziyaretçileri ağırlamaya devam ediyor. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından imzalanan proje kapsamında Kuğulu Park, Türkiye'nin 234'üncü tabiat parkı olarak onaylandı. 1.7 milyon metrekarelik alanda çalışmaları devam eden Kuğulu Vadisi projesinin toplam maliyetinin 79 milyon TL olduğu bildirildi. 3 etaplı projenin 1. etabı olan Kuğulu Tabiat Parkı, 2. etabı olan Vadi çalışması, 2018 yılı ikinci yarısında tamamlanacak. 3 etabı ise Eko Pazar, Lunapark, Kır Kahveleri, Sera, Spor Tesisleri, Macera Parkı, Seyir Terası, Seyir Tepesi, Kamp, Karavan Turizmi, Paintball Alanları, Yeşil Alanlar, Yürüyüş ve Bisiklet Yolları, Midilli Çiftliği, Kafe ve Restoranlar, Su Sporları, Oteller, Orman Köşkünden oluşuyor.

Projenin tamamlanabilmesi, yürüyüş yolları ve bungalovların oluşabilmesi için Kuğulu Mesire Alanının tabiat parkı veya a tipi mesire alanı olması gerektiğini kaydeden İlçe Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “C tipi mesire alanı olan Kuğulu Parkımızda bu tür çalışmalarımızı yapamayacaktık. A tipi mesire alanı ve ya tabiat Parkına dönüştürülmesi gerekiyordu. Bu konuda yapmış olduğumuz girişimlerimiz sonuç verdi. Projenin bir ayağı olarak gördüğüm bu çalışmayı, Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu Konya ziyaretinde 234’üncü Tabiat Parkı olarak imzalamıştır" dedi.

Doğa güzelliklerine sahip, bitki örtüsü ve yaban hayatı özelliği bulunan Kuğulu Parkın tabiat parkı olarak ilan edilmesinin Seydişehir için önemli olduğunu vurgulayan Başkan Tutal; projede emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.