Siyasetteki şiddet sokağa yansıdı
YEREL / 30.5.2018 / Görüntülenme: 163

Konya’da üzerinde Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin resimlerinin asılı bulunduğu bez afişlere şönelik saldırıya CHP’den çok sert tepki geldi. Saldırıda kimliği belirsiz kişi veya kişiler, Cumhurbaşkanı Adayı İnce’nin fotoğrafının bulunduğu bez afişlerin göz ve ağzını kapatacak şeklide, ‘Türkiye evimiz Erdoğan babamız’ yazılı notlar yapıştırıldı. Afişleri gören CHP’liler hemen durumu polis bildirdi. Afişlerin bulunduğu bölgedeki güvenlik kameraları polis tarafından incelemeye alındı.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, olayı gerçekleştirenleri kınayarak, “Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Muharrem İnce’nin afişlerine yapılan bu hakaret kabul edilemez bir durumdur. Bu durum, Cumhurbaşkanı adayımıza halkımızın gösterdiği teveccüh ve sevginden birileri rahatsız olmuş. Korku ve panik içinde oldukları artık ortadadır. 24 Haziran’da artık bu işin biteceğinin farkına varmışlar. Ne yaparlarsa yapsınlar halkımız artık size itibar etmeyecektir. Polisin failleri kısa sürede bulup, adalete teslim edeceğine inancımız tamdır’ diye görüş belirtti

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.