Mutlu Kadın ile Sağlam Yarınlar
EĞİTİM / 30.5.2018 / Görüntülenme: 136

Meram Belediyesi ve Konya Ovası Projesi Sosyal Gelişim Programı (KOPSOGEP) iş birliğiyle düzenlenen “Mutlu Kadın İle Sağlam Yarınlar” projesi kapsamında Meramlı kadınlara eğitimler verilecek. 18-50 yaş arasındaki kadınlar, projeye katılım başvurusu yapacak ve değerlendirmeler sonucu 20 kadın, ev tekstili ve bebek giysileri üzerine eğitim alma hakkı kazanacak. Eğitimler, 776 saat ev tekstili ve 256 saat bebek giysileri üzerine olacak. Projede, kadınların özgüvenlerinin sağlanmasına yönelik kişisel gelişim eğitimleri de verilecek. Ayrıca kendi işlerini kurmak isteyen kadınlar girişimcilik eğitimleri de alabilecek.

Meram Belediyesi Osmangazi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşecek eğitimler için teorik ve pratik eğitimlerin gerçekleştirileceği tekstil atölyesi kurulurken, üretilen tekstil ürünlerinin satışı Bacıyan-ı Meram Kadın Kooperatifi ile www.merammutlukadinlar.com üzerinden gerçekleştirileceği bildirildi.

BAŞARILI OLAN KADINLAR

FARKLI ŞEHİRLERDE İŞ YERLERİNİ GEZECEK

“Mutlu Kadın İle Sağlam Yarınlar” projesinin ardından yapılacak sınavlarda başarılı olan 5 kursiyer farklı şehirlerdeki tekstil işletmelerine giderek incelemelerde bulunabilecek. Ayrıca projeye katılan kadınlar, katılım sertifikası alma hakkını elde edecek. Proje için başvuruların 5 Haziran’a kadar www.merammutlukadinlar.com üzerinden online olarak veya Meram Belediye Hizmet Binası’nda şahsen gerçekleştirebilecekleri bildirildi.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.