İftar yemek paraları Filistin’e
YAŞAM / 30.5.2018 / Görüntülenme: 147

Filistin’de zulüm gören Müslüman kardeşlerimize ulaştırılmak üzere Türkiye genelinde başlatılan “Filistin’e Umut Ol” insani yardım kampanyasına, Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’da (ASFK) duyarsız kalmadı. Konya ASKF, spor ailesine her yıl geleneksel olarak verdiği iftar davetini bu yıl vermeyerek, 10.000.00 TL’yi Filistinli kardeşlerimize insani yardım olarak gönderdi.

Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Remzi Ay ve Mali Sekreteri Faruk Hatipoğlu ile beraber Vakıflar Bankası Konya Şubesinden T. C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Filistin İnsani Yardım Merkezi hesabına Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu adına gönderdiler.

Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Remzi Ay yaptığı açıklamada; “Filistin’de yaşayan kardeşlerimizin, beslenme, elektrik, su, sağlık açısından büyük sıkıntılarının olduğu şu mübarek günlerde bizlerde iftar davetimize bu yıl ara verdik. Adeta açık yaraya tuz serpen İsrail’in zulmü ile sıkıntıları iyice artan din kardeşlerimize bu yardımla bir damlada olsa su serpmenin mutluluğu ile sivil toplum kuruluşu olarak görevimizi yerine getirmenin hazzını yaşıyoruz. Allah kabul etsin.” dedi.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.