Hedef, Avrupa Para-Taekwondo Şampiyonası
SPOR / 2.6.2018 / Görüntülenme: 126

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Metin Şahin, Federasyon Başkan Vekili Oktay Duymaz ve Genel Sekreteri Emine Darıcı ile birlikte, Bulgaristan’ın Plovdiv şehrinde 10 Haziran’da düzenlenecek Avrupa Para-Taekwondo Şampiyonasına hazırlanan milli takımı ziyaret etti. Ankara Eryaman TOHM’da gerçekleştirilen ziyarette Başkan Şahin, milli takım antrenörlerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Sporcularla tek tek ilgilenen Başkan Şahin, milli takım kafilesine baklava ikram etti.

Başkan Şahin, sporculara Bulgaristan’da Türkiye’yi temsil edeceklerini unutmamalarını ve kendilerine sonuna kadar güvendiklerini söyledi. Şahin, ziyaretle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Para-taekwondo’da dünyanın önde gelen ülkelerinden birisiyiz. Para-taekwondo 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda ilk kez yer alacak. Birçok ülke yeni yeni bu branşa ilgi gösterirken biz öncü ülkelerden olduk. Hem sosyal sorumluluk olarak hem de sportif açıdan engelli sporcularımıza büyük destek veriyoruz. Onlar da sağolsunlar verilen emeklerin karşılığını her zaman madalyalar kazanarak, kürsüden inmeyerek veriyorlar. Önümüzde Avrupa Şampiyonası var. Burada da zirvenin en önemli adaylarından birisiyiz. Bulgaristan’da ülkemizi temsil edecek sporcularımıza ve antrenörlerimize başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek milli takım kafilesinde 17’si erkek 9’u bayan olmak üzere 26 sporcu bulunuyor. Milli takım kafilesi 8 Haziran sabahı Bulgaristan’a hareket edecek.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.