Meram'da fakir sayısı 7 binden fazla
YAŞAM / 3.6.2018 / Görüntülenme: 120

Yardımlaşma, dayanışma ve kardeşlik ayı olan Ramazan Ayı’nda Meram Belediyesi, ilçe genelinde tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olmaya devam ediyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen tahkikat sonucu tespit edilen aileler Harmancık Mahallesi’nde bulunan Sosyal Yardım Merkezi’nde her türlü alışverişlerini yapabiliyorlar.

İLK İŞİMİZ SOSYAL YARDIM MERKEZİNİ AÇMAK OLDU

Göreve geldiklerinde ilk olarak hizmete açtıkları tesisin Sosyal Yardım Merkezi olduğunu hatırlatan Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “Yıl içerisinde ihtiyaç sahibi aileler merkezimizden faydalanmaktadır. Yardımlaşma, dayanışma ve kardeşlik ayı olan ramazanda da bu yardımlarımız artarak devam etmektedir. Harmancık Mahallesi’nde bulunan Sosyal Yardım Merkezimizde giysi, gıda ve temizlik gibi temel ihtiyaç maddelerini kapsayan 158 çeşit ürün yer alıyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız ve mülteciler, yapılan tahkikatlar neticesinde 1’inci, 2’nci ve 3’üncü derece olarak sınıflandırılıp 1’inci derecede 241 ihtiyaç sahibi ailemiz yılda 12 kez, 2’nci derecede 761 aile yılda 4 kez ve 3’üncü derecede 960 aile ise yılda 2 kez merkezimizden alışveriş yapmaktadır” diye konuştu.

HER YIL 7 BİN 574 İHTİYAÇ SAHİBİ FAYDALANIYOR

Meram'ı kardeşçe yaşanan bir ilçe haline getirmenin çabası içerisinde olduklarını kaydeden Başkan Toru, “Daha önce ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza belirlenen yardım paketleri hediye edilirken şimdi bu merkezde onlar kendi ihtiyaçlarına göre alışverişlerini yapabiliyorlar. İhtiyaç sahibi vatandaşlar, belediyemizce oluşturulan yardım kartı ile birlikte kartta belirtilen tarihte merkezimizden rahat bir şekilde alışverişlerini yapabiliyorlar. Her yıl toplam 7 bin 574 ihtiyaç sahibi hemşehrimiz Sosyal Yardım Merkezimizden faydalanıyor” dedi.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.