Yaptıkları ile satılanları anlattı
SİYASET / 3.6.2018 / Görüntülenme: 158

SAADET Partisi Konya İl Teşkilatı, 24 Haziran Genel Seçimleri için gösterdiği adayları, bir otelde düzenlenen program ile tanıttı. Aday tanıtım programında kürsüye gelen Eski Konya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Saadet Partisi Konya 1. Sıra Milletvekili Adayı Özkafa, iktidarı ve yerel yönetimleri ekonomi üzerinden eleştirdi. Partisinin tarihçesi ve yaptıklarını uzun uzun anlatan Özkafa, “Ülkeler sadece laf ve nutukla idare edilmez, icraat lazım” diye konuştu.

AVRUPA BAKANLIĞI DEĞİL

İSLAM BAKANLIĞI KURARIZ

Maliye Bakanlığı’nın her ay gelirlerin nereden elde ettiğini ve nereye sarfettiğini açıkladığını söyleyen Özkafa, konuşmasını şu cümleler ile sürdürdü: “Hükümet, Mart ayında 6-7 milyon çalışana 15 buçuk milyar TL maaş  ödemiş. Faizci ve rantiyecilere ise sadece Mart ayında 9 buçuk milyar lira faiz ödenmiş. 50 yılda 20-25 Şeker Fabrikası yapıldı hem de ne büyük emeklerle. 15 fabrikanın tamamının satış bedeli Mart ayında ödediğimiz faizi karşılamıyor. Bu nasıl iş? AK Parti, bunlara sebebiyet verdiği için gidecek ve yerine Saadet Partisi gelecek. Suni gündemlerle bu vatandaşlar oyalanamaz. Birileri gelir, bu oyunu bozar. Müslüman ülkelerin bir araya gelemeyeceğini düşünüyorlardı. Hocamız, lider tabiatlıydı ve vizyon sahibiydi. Bu söylemlere kulak asmadı. Başbakan olur olmaz önce Avrupa’ya gitmedi, Müslüman ülkelere gitti. 2-3 ay içinde  D-8’i kurdu. D-8 bugün de hayata geçirilseydi, Müslümanların kanı akıtılmayacaktı. Eyy Avrupa, ABD, İsrail denildi ve ilk kez Avrupa Birliği Bakanlığı kuruldu. Yüzde 50 oy alıp, tek başımıza bu ülkeyi idare etme noktasında olsaydık biz Saadet Partisi olarak İslam Birliği ve Mazlum Milletler Bakanlığı kurardık.”

İBRET OLSUN BORÇSUZ BİR BELEDİYE BIRAKTIK

“Belediyeler bize emanet edildiği zaman da önemli işlere imza attık” diyen Özkafa, “Konya’da ilk defa bütün ilçelerimizde şantiyeler kurup, besmeleyi çektik ve icraatlara başladık. Konya’da seferberlik gerçekleştirdik. 3 asfalt şantiyesi kurduk, kenar mahalleler kanalizasyonsuz ve çamurdan geçmezdi. Asfaltladık ve tertemiz hale getirdik. 42 katlı Kule Site’yi biz yaptık. Alt ve üst geçit çalışmalarını biz başlattık. En güzel çınar ve çam ağaçları ile donatılmış parkları biz yaptık. En geniş ve uzun bulvarları vatandaşımızın hizmetine biz soktuk. Bir tek vatandaşımız ile mahkemelik olmadık. Belediyeyi bırakırken bir ibret levhası olması adına bılboardlara “500 trilyonluk hizmet ve sıfır borçlu belediye” yazılarını astık. Bakın, genç bir nüfusa sahibiz. Her iklimi yaşadığımız bir ülkeye sahibiz. Kimseye muhtaç olmadan her şeyi kendimiz üreterek, yaşayabiliriz. 80 yılda 250 milyar dolar açık verirken, 15 yıllık AK Parti hükümeti dönemlerinde 980 milyar dolar dış ticaret açığı verdik. Yazıktır, günahtır” ifadelerini kullandı.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.