Fenerbahçe başkanını seçti
SPOR / 3.6.2018 / Görüntülenme: 103

Fenerbahçe Kulubünün 2 gündür süren genel kurulu sona erdi. Dün başlayan kongrede üyelere seslenen başkan adayları, bugün ise sandıkta yarıştı! Oy verme işlemi 10:00'da başladı, 17:00'de sona erdi. Tarihi kongrede kullanılan oy sayısının 21 bin 350 olduğu açıklandı ve Fenerbahçe tarihinde katılım rekoru kırıldı. Aziz Yıldırım 36 numaralı sandıkta, Ali Koç ise 21 numaralı sandıkta oyunu kullandı. 17:40'ta sandıklar açılmaya başlandı ve Ali Koç, Aziz Yıldırım karşısında büyük farkla başkan seçildi!

Aziz Yıldırım 13. Kez girdiği seçimde delegelerden sadece 4.644’nün oyunu alırken Ali Koç ise 16 bin 92 delegenin oyunu alarak, Fenerbançe’nin 33. Başkanı oldu.

Tarihi seçimde rekor katılım gerçekleşti ve toplam oy kullanan delege sayısı, 21 bin 350 üye olarak açıklandı. Fenerbahçe'nin yeni başkanı Ali Koç tarihi zafer sonrasında yaptığı ilk açıklamada; “Seçim hepimize hayırlı olsun. Ben dereyi görmeden paçayı sıvayan insanlardan değilim. Onun için ne söyleyeceğimi bilemiyorum. Teşekkür edecek çok insan var ki, ben sizlere teşekkür ederim. Çünkü ben sadece bu başarının vitriniyim. Ne dedim? Kim kanazanırsa büyük farkla kazacağını söyledim. Öylede oldu” diye konuştu.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.