Bozdağ; Her an her şey olabilir
GÜNDEM / 4.6.2018 / Görüntülenme: 101

Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplandı. Saat 15.30'da başlayan Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi. Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ açıklamalarda bulundu.

Bekir Bozdağ gündemlerinde iç ve dış konuların olduğunu belirterek, "Bakanlar Kurulumuz gündemindeki iç ve dış konuları enine boyuna değerlendirdi, seçim süreci ele alındı. Güven ortamı içerisinde seçim çalışmalarını özgürce yürütebilmeleri için yapılan çalışmalar, alınan tedbirler gözden geçirildi. Seçim süreci demokratik ortamda geçmektedir." dedi.

İDARİ TARİL AÇIKLAMASI

Bekir Bozdağ, "Türkiye seçim tecrübesini çok yaşamış bir ülkedir. Siyasi parti ve adaylarımız da bu ortama sahipler. Her türlü tedbir alındı. Önümüz Ramazan Bayramı. İdari tatil verme durumu söz konusu değil. Ramazan Bayramı hafta sonuna denk geliyor. Bakanlar Kurulu idari tatil kararı almayı gerekli duymamıştır." diye konuştu.

EMEKLİYE MÜJDE

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Bağ-Kur, memur emeklileri ikramiyeyi 7 Haziran'da, SSK emeklileri 8 Haziran'da alacak" dedi.

MÜNBİÇ KONUSU

Bozdağ, "Münbiç ve Kuzey Irak'ta devam eden operasyona ilişkin, ''Suriye'nin kuzeyinde bir terör devletine giden sürecin işletilmesi Türkiye'nin toprak bütünlüğü ve milli birliğine açık bir tehdittir.'' dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile ABD'li mevkidaşı Mike Pompeo arasında yapılan görüşmeye ilişkin Bozdağ,

"Bugün Dışişleri Bakanımız ile ABD Dışişleri Bakanı bir araya gelerek görüştüler. Teröristlerin bölgeden uzaklaştırılması için çizilecek yol haritasına mutabık kalındı. Bunlarla ilgili bir takvim de koyuldu, ucu açık değil. Kaç gün içerisinde yöntem belirlenecek, güvenlik, asayiş hayata geçirilecek bunların hepsi takvim çerçevesinde uygulamaya koyulacaktır." diye konuştu.

"HER AN HER ŞEY OLABİLİR"

"Olumlu bir noktadayız." diyen Bozdağ, " Tabii Irak'ın kuzeyinde TSK terörle mücadele etmek için bulunmaktadır. Kandil ve Irak'ın kuzeyinden Türkiye'ye geçişi engellemek için oradalar. Zaman zaman saldırılar oluyor. Şehitlerimiz, gazilerimiz oluyor. Nerede terörist varsa, nerede Türkiye'ye dönük tehdit varsa, orası Türkiye için hedeftir. Hem teröristler hedeftir, hem de oradaki terör kaynaklarının tamamı Türkiye için hedeftir. Orada da teröristlerin inine girmeye devam ediyoruz. Kandil'in terör merkezi olduğunu bilmeyen yok. Türkiye, Kandil'e defalarca operasyon yaptı, bundan sonra da girebilir. Her an her şey olabilir." ifadesini kullandı.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.