Altay, seçimler için destek istedi
YEREL / 7.6.2018 / Görüntülenme: 109

İlçelerde düzenlenen Yerel Buluşmalar ve iftar programlarını sürdüren Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Altınekin’de vatandaşla buluşurken Cihanbeyli’de organize edilen iftar programına katıldı.

ALTINEKİN’E 4,5 YILDA 64 MİLYON LİRA

İlk önce Altınekin’de düzenlenen Yerel Buluşmalar Programı’na katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Altınekin’in Konya’nın önemli markalarından biri olduğunu dile getirerek şunları söyledi: “Büyükşehir Belediyemiz, 4,5 yılda Altınekin’e 64 milyon liralık yatırım yaptı. Bu yatırımların çoğu yol, su ve kanalizasyon gibi altyapı çalışmaları. Şimdi de üst yapı ile ilgili çalışmalar yapıyoruz. Altınekin Şehir Konağı’nın ihalesi tamamlandı. İçinde yüzme havuzu, meslek edindirme kursları ve Aile Danışma Merkezi’nin olduğu projemiz için bugünlerde sözleşmesi yapılıyor. İnşallah kısa bir süre içinde de temeli atılacak ve bir yıl içinde hizmete açılacak.”

Ülke olarak bugüne kadar birçok seçim geçirdiklerini ancak 24 Haziran’ın hepsinden çok daha önemli olduğunu kaydeden Başkan Uğur İbrahim Altay, “Altınekin, yerel ve genel seçimler, referandum ile Cumhurbaşkanlığı seçiminde AK Parti’ye her zaman çok yüksek bir destek verdi. İnşallah 24 Haziran’da daha büyük bir destek bekliyoruz” diye konuştu.

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı da bugüne kadarki büyük destekleri için Altınekinlilere teşekkür ederek, “Birliğin berekete dönüşmesi, güçlü bir Türkiye oluşması ve meclisimizin de aynı yapıda gücümüze güç katacak olması önemli. Cumhurbaşkanımıza evet mührünü vurduğunuz gibi Cumhur İttifakı için de aynı mührü vurmanızı istiyoruz. Yani meclisimiz de güçlü olmalı ki Türkiye güçlü olsun” ifadelerini kullandı.

Altınekin Yerel Buluşmalar Programı’nın ardından Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, milletvekili adayları ve teşkilat mensupları, Altınekin İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi’nin de açılışını gerçekleştirdi.

Altınekin programından sonra Cihanbeyli’ye geçen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, milletvekili adayları ve teşkilat mensupları, Cihanbeyli esnafını ziyaret ederek 24 Haziran için destek istediler.

Esnaf ziyaretinin ardından kapalı pazar alanında düzenlenen iftar programına katılan Altay ve milletvekili adayları, iftar programına ilgi gösteren Cihanbeylililerle tek tek selamlaştı ve ilçe halkının Ramazanlarını tebrik etti.

İftar öncesinde ilçe halkına hitap eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Ramazan kardeşlik demek, Ramazan birlik demek, Ramazan paylaşmak demek. Ramazan’ın ruhuna uygun bir şekilde hep birlikteyiz. Cihanbeyli Belediye Başkanımızla birlikte uyum içinde çalışıyoruz ve Cihanbeyli’ye daha güzel işler yapmak için gece gündüz demeden gayret ediyoruz. 24 Haziran’da Cihanbeyli çok yüksek bir destek bekliyoruz inşallah” dedi.

AK Parti Konya Milletvekili adayları ve Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale de yaptıkları konuşmalarda Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti’ye 24 Haziran’da destek istediler.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.