Çocuklar istedi, başkanı yerine getirdi
YAŞAM / 11.6.2018 / Görüntülenme: 122

Konya’nın Cihanbeyli İlçesinde geleneksel hale gelen “Yetim Gülerse Dünya Güler” projesinin bu yıl 4’ncüsü gerçekleştirildi. Belediye ile Gençlik Meclisi’nin birlikte yürütülen proje kapsamında ilçedeki yetim çocuklara Başkan Mehmet Kale imzalı birer mektup gönderilerek “Baban hayatta olsaydı kendisinden ne isterdin” diye soruldu. Çocuklar da isteklerini başkanı yine mektupla ilettiler. Bu yıl toplam 151 çocuğa ne istedikleri yine aynı yöntemle gönderilen mektuplarla soruldu. Taleplerin yerine getireleceği iftar programına ise Belediye Başkanı Mehmet Kale’nin yanı sıra AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı da katıldı.

Belediye olarak kimsesiz, yetim ve düşkünlere sahip çıktıklarını belirten Belediye Başkanı Mehmet Kale, “Göreve geldiğimiz günden buyana ilçemizdeki kimsesiz, düşkün, yetim, dul ve maddi durumu iyi olmayan vatandaşlarımızın hep yanında olduk. Çeşitli projelerle insanımızı kucakladık. Bugün de yetim yavrularımızla bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yavrularımızın mektupla bize bildirdiği tüm isteklerini karşıladık. Onların yüzünü bir nebze de olsun güldürebiliyorsak ne mutlu bize…” dedi.

Kale “Belediye olarak doğumdan ölüme kadar insanımızın yanındayız. ‘Hoş geldin bebek’, ‘askıda ekmek’ ve bugün yetim çocuklarımıza yönelik yaptığımız çalışma gibi birçok projemiz var” diye konuştu. Kale konuşmasında; “Çocuklarımız asla kimsesiz değildir. Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yetimlerin babasıdır. Onun Konya’daki vekili İl Başkanımız Sayın Hasan Angı da yetimlerimizin babasıdır” ifadelerini kullandı. Konuşmasında projede emeği geçenlere teşekkür eden AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı ise Türkiye’nin güçlü yürüyüşünün devam etmesi gerektiğini belirterek, “Mazlumlara yapılan zulümlere ve haksızlıklara karşı dur diyen ortak vicdanın merkezi Türkiye’dir. Dolayısıyla 24 Haziran seçimlerinde hem Cumhurbaşkanımızın elinin çok güçlü olması hem de güçlü bir meclis yapısının teşekkül etmesi gereklidir” dedi.

İftar yemeğinin ardından toplam 151 çocuğa talepleri doğrultusunda alınan bisiklet, bilgisayar, cep telefonu, tablet ve televizyon gibi hediyeler verildi.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.