Şenlikte yöresel oyunlar unutulmadı
YEREL / 20.6.2018 / Görüntülenme: 113

Karaköylüler Derneği (KAR-DER) 13. Kuruluş yıldönümünde 3. Karaköylüler Şenliği düzenledi. Şenlik, saygı duruşu, istiklal marşının okunmasının ardından Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Konuşmasına tüm Ilgınlıların mübarek Ramazan Bayramlarını kutlayarak başlayan Dernek Başkanı Mehmet Elma, “Derneğimiz Karaköylü hemşerilerimizin birlik ve beraberliklerinin artırılması, bölgemizin kültürel değerlerinin paylaşılması amacı ile kurulmuştur. 2005 yılında kurulan derneğimiz o günden bu yana bir çok hizmette bulundu. Her yıl Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelerimize yardım paketi dağıttık. Bu arada mübarek günler ve cenazelerde SMS yolu ile hemşehrilerimizi bilgilendirdik. Üniversite öğrencilerine burs veriyoruz. Önemli gün ve gecelerde Kapı camiinde bütün şehitlerimize hatim ve mevlit programı icra ediyoruz. Yine, Hasta, Umre, Hacca giden hemşerilerimize, evlenen çiftlerimize Kur’an’ı Kerim hediye ediyoruz” derneğin faaliyetleri hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Konuşmasında Ilgın Belediye Başkanı Mehmet Karahan’ın Ilgın ve Karaköy’e yaptığı hizmetlerdende bahseden Mehmet Elma, şenliğin düzenlenmesine katkı verenlere teşekkür etti.

Geleneksel hale gelen şenlikte yöresel oyunlardan ip çekme, sandalye kapmaca, körebe ve deve oyunları, katılımcılar tarafından merakla takip edildi.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.