Bisiklette heyecan sona erdi
SPOR / 21.6.2018 / Görüntülenme: 109

Uluslararası Mevlana Bisiklet Turu bugün (21.06.2018) yapılan 110,3 km’lik Konya-Kızılören etabıyla tamamlandı. Genel Klasmanda Torku Şekerspor’un ipi göğüslediği turu İran Milli Takımı ikincilikle, Belarus Bisiklet Takımı üçüncülükle tamamladı.

Anıt meydanından start alan Uluslararası Mevlana Bisiklet Turunun Konya-Kızılören etabında 1. Sakarya Salcano takımından Ahmet Örken olurken, 2. Torku Şekerspor’dan Onur Balkan, 3. ise Torku Şekerspor’dan Ivan Balykin oldu.

3. etabın Genel Klasman Liderinin giydiği Sarı Mayoyu Torku Şekerspor’dan Onur Balkan, En İyi Sprinterin giydiği Yeşil Mayoyu İran Milli Takımından Mohammad Ganjkhanlou, En İyi Yokuşcunun giydiği Kırmızı Mayoyu ise İran Milli Takımından Saeid Safarzadeh kazandı.

9 Ülke, 12 takımdan 79 sporcunun katıldığı, Uluslararası Mevlana Bisiklet Turunun toplu ödül töreni Konya’da bir Otel’de düzenlendi. Dereceye giren sporcuların ve takımların ödüllerini Konya Valisi Yakup Canbolat, Ak Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Ak Parti Milletvekili adayı Ali Sürücü, Türkiye Bisiklet Federasyon Başkanı Erol Küçükbakırcı, Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz, Bisiklet Sporu Kalkındırma Derneği Başkanı Fatih Yılmaz verdi.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.