Kayıtlarda sona yaklaşılıyor
YEREL / 23.6.2018 / Görüntülenme: 105

Seydişehir Belediyesi Yaz Spor Okulları kayıtlarında son gün belli oldu. Yaz spor okulları bünyesinde futbol, yüzme, voleybol, basketbol, judo, güreş, tekvando, karate dahil olmak üzere 8 branşta eğitim verilecek.

30 Mayıs Çarşamba günü başlayan 2018 Yaz Spor Okulları için kayıtların 27 Haziran 2018 tarihinde sona erecek ve kurslar 2 Temmuz Pazartesi günü başlayacak.

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal konuya ilişkin açıklamasında; "Çocuklarımızın ve gençlerimizin yaz tatillerini en iyi şekilde değerlendirmelerini istiyoruz. Spor yapma alışkanlığı kazanarak sağlıklı yaşam sürmelerine katkıda bulunmak amacı ile düzenlediğimiz yaz okullarının geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da ilgi gördü" dedi.

Yaz Spor Okullarına kayıtlarını yaptıran çocukların işbirliği, paylaşma ve adaptasyon konusunda ediminler kazanacaklarını kaydeden Başkan Tutal; “Bu kurslar ayrıca öğrencilerimizin çeşitli branşlarda kabiliyetlerini ortaya koyabilmelerine imkan sağlarken, iyi birer sporcu olarak yetişmeleri için de büyük bir fırsat oluyor. Çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan uzak durmalarına, motivasyon, oryantasyon, dayanışma, işbirliği, uyum, takım ruhu mücadele, etik, centilmenlik, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygusuyla eğitim sezonu sonunda tatillerini hem eğlenerek, hem de öğrenerek geçirebilecekleri gibi aileleri de huzur içinde olabilecekler" şeklinde konuştu.

Seydişehir Belediyesi Yaz Spor Okulları kapsamında eğitimler futbol 2 nolu sentetik çim sahada, yüzme Seydişehir Belediyesi yüzme havuzu, voleybol, basketbol, judo, güreş, karate kapalı spor salonunda gerçekleştirilecek.

2 Temmuz Pazartesi günü başlayacak olan Yaz Spor Okulları 8- 15 yaş gurubunu kapsıyor.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.