Dereceye girenler ödüllerini aldı
YEREL / 27.6.2018 / Görüntülenme: 103

İsmil Termal Otel’in mimari yapısı için düzenlenen yarışmada dereceye giren yarışmacılara ödülleri verildi. Yarışmaya KTO Karatay Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü 3. sınıf öğrencileri toplam 40 proje ile katıldı. Karatay Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşen ödül törenine ise Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, KTO Karatay Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Çağatay Ünüsan, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kerim Çınar,  Karatay Belediyesi Meclis Üyeleri, Öğretim Görevlileri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kerim Çınar, İsmil Termal Tesislerini incelediklerini ve 2017-2018 bahar yarıyılında mimari proje olarak İsmil Termal Oteli çalıştıklarını söyledi.  Prof. Dr. Kerim Çınar, İsmil Termal Otelinin yaklaşık 60 Bin m²’lik alanda 60-70 yatak kapasiteli, bay-bayan yüzme havuzu, spa merkezi, açık spor alanlarından oluşacak şekilde projelendirildiğini belirtti. Öğrencilerin projelerinin tek tek incelendiğini dile getiren Prof. Dr. Kerim Çınar, katkı sağlayan tüm öğretim üyelerine teşekkür etti.

KTO Karatay Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Çağatay Ünüsan da, İsmil Termal Tesislerinin Konya turizminde yerinin çok önemli olacağına dikkat çekti.

KTO Karatay Üniversitesi’nin kuruluşundan bu yana büyük birliktelik içerisinde olduklarını dile getiren Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli konuşmasında, ilçesinde bir üniversitenin olmasının önemine değindi.

Başkan Hançerli, İsmil Termal Tesisleri’nde 44-45 derecede çok ideal sıcaklıkta ve mineral olarak çok zengin bir su kaynağı olduğunu dile getirerek; termal sularla ilgili yaptırılan tahlillerde su kalitesinin çok yüksek olduğunu söyledi. İsmil Termal Tesisleri için Karatay Belediyesi tarafından 60 Milyon TL’lik bir kaynak ayrıldığına dikkat çeken Hançerli, proje yarışmasında dereceye girmekten ziyade katkı sağlamış olmanın önemli olduğunu vurguladı.

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere protokol tarafından çeşitli ödüller takdim edildi. Karatay Belediyesi hizmet binası girişinde sergilenen projeler büyük beğeni topladı.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.