Yeni dönem ülkemize hayırlı olsun
GÜNDEM / 27.6.2018 / Görüntülenme: 268

KONSİAD Konya Şube Başkanı Hasan Hüseyin Aydın, 24 Haziran’da yapılan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve 27. Dönem Milletvekili seçimlerini, yazılı bir açıklama ile değerlendirdi. Seçime katılımın yüzde 90’lar seviyesinde olmasının demokrasi ve ülkemiz adına önemli bir kazanım olduğunu ifade eden Hasan Hüseyin Aydın, “Kritik bir süreçten geçerken yapılan seçime 56 milyon 322 bin 632 seçmenimiz, 180 bin 65 sandıkta oy kullanarak katılım sağlamıştır. Elbetteki her yarışın bir kazananı birde kaybedeni olacaktır. Bu yarışında galibi, Cumhur ittifakının desteklediği Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmuştur. Yeni yönetim sistemi ve yeni meclis, ülkemize ve Müslüman alamine hayırlı olsun” dedi.

İstikrar, demokrasi ve refah beklentisinin kazandığı seçim sonrası hayatın normale dönmesi gerektiğini belirten Aydın, açıklamasında; “15 Temmuz hain darbe girişiminden bugüne kadar Türkiye düşmanları dış ve iç saldırılarla ve ekonomik kriz dayatmaları ile halkımızı korkutmaya çalışmıştır. Ülkemizde oluşturulmak istenen gerginlik, dayatma ve kriz ortamı, halkımızın hür iradesi ile 24 Haziran günü yapılan seçimlerle son buldu. Sandıktan çıkan sonuç, halkımızın mevcut iradenin yönetim sistemine onay niteliğindedir. Bundan sonra yapılması gereken ise yeni kurulacak hükümetin kalkınma ve refah seviyesini yükseltme amacıyla yapacağı yeni çalışmalara destek vermektir” ifadelerini kullandı.

Aydın açıklamasının sonunda ise her zamanki gibi iş adamlarını daha çok yatırım ve daha çok üretim yapmaya davet etti.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.