Aileye özel piknik bahçesi
YEREL / 1.7.2018 / Görüntülenme: 117

Karaaslan Hobi Bahçelerinin yanı başında 97.500 m²’lik alanda yer alan Karaaslan Piknik Bahçesi hizmete açıldı. 100'er metrekarelik 454 adet piknik bahçesinin yer aldığı yeni konseptte; mangal yeri, kamelya, lavabo ve peyzaj bitkileri, ortak alanlarda ise fitness ve çocuk oyun alanı mescit gibi sosyal donatı alanları bulunuyor.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli konu ile ilgili yaptığı açıklamada, yaz aylarında ailelerin sadece kendilerinin kullanabileceği bir alanda piknik yapma ihtiyacını karşılamak için farklı bir konsepti hayata geçirdiklerini söyledi.

Şehir, Adalet ve Olimpiyat Parkı gibi büyük parkların yoğun talep gördüğünü hatırlatan Başkan Hançerli, Konya’da bir ilk olan piknik bahçesinde vatandaşların aileleriyle birlikte güzel bir gün geçirebileceklerini belirterek; piknik alanları boşaldığında yeni bir ailenin gelip pikniğini yapabildiğini söyledi.

Karatay Şehir Parkını açıldığından bu güne 2 Milyondan fazla kişinin ziyaret ettiğini dile getiren Başkan Hançerli, daha fazla piknik alanına duyulan ihtiyaç nedeniyle Karaaslan Piknik Bahçesini yaptıklarını söyledi.  Başkan Hançerli, piknik bahçelerinin artan ihtiyaca bağlı olarak ileride daha da çoğalabileceğini belirtti.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.