180’den fazla öğrenciye burs
EĞİTİM / 1.7.2018 / Görüntülenme: 123

Altınekinliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üniversite öğrencileriyle bir araya geldi. Dernek binasında gerçekleştirilen toplantıya, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Altınekinliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Veli Tekelioğlu, Dernek Yöneticileri ve çok sayıda öğrenci katıldı. İlçedeki başarılı öğrencilere teşvik amacıyla her yıl burs verme geleneğini sürdürdüklerini söyleyen Tekelioğlu, her ay üniversite öğrencileriyle yaptıkları toplantıların amacının sadece öğrencilere burs vermek olmadığını, asıl amacın hemşehrilik duygusunu geliştirmek olduğunu söyledi.

Dernek olarak eğitime önem verdiklerini bildiren Veli Tekelioğlu, kendilerine destek veren iş adamlarının yanı sıra Dernek Yöneticilerine teşekkür etti.

Bu tür organizasyonların birlik ve beraberliği artırdığını vurgulayan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli ise Karatay’ın değişen, gelişen ve sürekli büyüyen bir ilçe olduğunu hatırlatarak, "Eğitime yaptığımız yatırımlarla bu projeleri hayata geçirecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Öğrencilerimiz geleceğimizin ve ülke geleceğinin teminatı. Yarınlarımızı emanet edeceğimiz gençlerimiz dünya standartlarında bilgi ve donanıma sahip olmalıdır" ifadelerini kullandı.

Eğitimde kalitenin artması için gereken her türlü desteği vermeye hazırız diyen Başkan Hançerli; "İlçemize 20 okul kazandırarak Milli Eğitim Müdürlüğümüze devrettik. Bunun haklı gururunu yaşıyoruz. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren eğitim yatırımlarımız yukarı doğru ivme kazandı" dedi.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.