Camiler birlik ve beraberliğimizin sembolüdür
YEREL / 2.7.2018 / Görüntülenme: 109

Karatay Belediyesi’nin ilçede yapılan her cami ve Kuran kursunun inşaatının yapımına katkı vermeye ve çevre düzenlemesini gerçekleştirmeye devam ettiği bildirildi.

Doğuş Mahallesi Çimenlik Caddesinde yapımı gerçekleştirilecek olan Akali Caminin temeli, düzenlenen törenle ve dualarla atıldı. Temel atma törenine Karatay Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Uzbaş, İlçe Müftü vekili Remzi Kaya, Doğuş Mahallesi Muhtarı Raif Arpa, Doğuş Mahallesi Camileri ve Kuran Kurslarını Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Tevfik Kılınç, hayırsever vatandaşlar ile çok sayıda davetli katıldı.

Caminin yapımında emeği geçeceklere teşekkür eden Doğuş Mahallesi Muhtarı Raif Arpa, dinimizin camilere verdiği değere dikkat çekerek; müminlerin bir araya gelerek ibadet ettikleri camilerin birlik ve beraberliğin sembolü olduğunu dile getirdi.

Karatay İlçe Müftü Vekili Remzi Kaya ise temeli atılan Caminin en kısa sürede tamamlanarak ibadete açılması temennisinde bulundu.

İlçede yapılan her cami ve Kuran kursunda olduğu gibi Akali Caminin de bir katını ve çevre düzenlemesini Karatay Belediyesi olarak gerçekleştireceklerini ifade eden Karatay Belediyesi Başkan vekili Mehmet Uzbaş, caminin yapımında paylaşımın ne kadar artarsa değerinin de o denli artacağına dikkat çekti. Başkan vekili Uzbaş, kentsel dönüşüm çalışmalarının bölgedeki yapılaşmaya hız kazandırdığını ve bu çevrede caminin de yenilenmesi ihtiyacının ortaya çıktığına dikkat çekerek; temeli atılan Akali Caminin hayırlı olmasını diledi.

Konuşmaların ardından Akali caminin temeli,yapılan duanın ardından protokol tarafından atıldı.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.