Beş ayda bakılan hasta sayısı 180 bin
SAĞLIK / 2.7.2018 / Görüntülenme: 212

İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet Koç, hizmet başkanları ve başkan yardımcıları ile birlikte Seydişehir ve Beyşehir ilçelerini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Prof. Dr. Koç ve beraberindeki heyet İlk olarak Seydişehir Devlet Hastanesi’nde Hastane Başhekimi Op. Dr. Seyit Ali Deniz’den taşınma işlemleri devam eden 75 yataklı ek hizmet binasında sunulan sağlık hizmetleri hakkında bilgi aldı. Acil servis ve görüntüleme hizmetlerinin taşındığı alanlarda hasta vatandaşlarla ve yakınları ile sohbet eden Prof. Dr. Koç, “Yetkili inşaat firmasından kaynaklanan sorunlardan dolayı bazı sıkıntılar yaşadığımız hastanemizde işlerin yoluna giriyor olmasından dolayı mutluyuz. Hastalar memnun, hasta yakınları memnun, çalışanlarımız ve doktorlarımız memnun. Tabii ki onların memnuniyetleri bizleri de son derece sevindiriyor ve mutlu ediyor” şeklinde konuştu.

Seydişehir incelemelerinin ardından Beyşehir’e geçen Prof. Dr. Koç ve beraberindekiler burada da Hastane Başhekimi Uz. Dr. Sıtkı Küçükbuzcu ve Beyşehir İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Özkan’dan güncel sağlık hizmeti verileri ile ilgili ayrıntılı sunum aldılar. Hastane Başhekimi Uz. Dr. Küçükbuzcu. Beyşehir Devlet Hastanesi’nin yeni binasına geçmesinin ardından hastaneden sağlık hizmeti alan vatandaş sayısının yüzde 20 civarında artış gösterdiğini ve ilk 5 aylık süreçte 185 bin hastaya sağlık hizmeti sunulduğunu vurguladı. Aynı dönemde hastanede gerçekleştirilen ameliyat sayılarında da ciddi bir artış olduğunun altını çizen Küçükbuzcu, “2017 ve 2018 yılları Ocak-Mayıs ayları baz alındığında ameliyat sayımızda da yüzde 52 oranında artış olduğunu görmekteyiz. Sevk sayılarındaki azalmayı da dikkate alırsak, Beyşehir’li vatandaşlarımızın sağlık hizmeti almak için artık başka hastanelere gitmek zorunda kalmadıklarını rahatlıkla söyleyebiliriz” dedi.

Beyşehir Devlet Hastanesi’nin nitelikli bir şekilde sağlık hizmeti sunmasından dolayı Başhekim Küçükbuzcu ve idarecilere teşekkür eden Prof. Dr. Koç, daha sonra boşaltılan eski hastane binasına geçerek, burada incelemelerde bulundu. Prof. Dr. Koç, eski hastane binasına ilçe sağlık müdürlüğü, verem savaş dispanseri, 1 Nolu 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ile 4 Nolu Aile Sağlığı Merkezi’nin kısa bir süre içerisinde taşınmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.