Spor kompleksi yıl sonuna hizmette
YEREL / 3.7.2018 / Görüntülenme: 110

Meram Belediyesinin ilçe genelinde yatırımları sürüyor. Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Aşkan Mahallesi’nde yapımına devam edilen spor kompleksi inşaatında incelemelerde bulunarak bilgi aldı.

“YIL SONU İTİBARİYLE HİZMET VERMEYE BAŞLAYACAK”

Değişen yaşam koşulları ile birlikte halkın ihtiyaçlarının da değiştiğine dikkat çeken Başkan Toru,  “Sportif alanlar, sosyal tesisler ve parklarımızla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Bu kapsamda Aşkan, Alavardı, Necip Fazıl, Yaka Mahallelerimizin ihtiyacı olan spor donatılarını sağlamak üzere daha önce başlamış olduğumuz Aşkan Spor Kompleksi inşaatı, yıl sonu itibariyle halkımıza hizmet vermeye başlayacak.” dedi.

“SPORUN FARKLI DALLARINA OLAN İHTİYAÇ KARŞILANMIŞ OLACAK”

Başkan Toru, spor kompleksi ile ilgili bilgiler verirken şunları söyledi; “Tesisimiz toplamda 12 bin 400 metrekarelik alana oturuyor ve 4 bin 200 metrekarelik inşaat alanına sahip. Spor kompleksimizin içerisinde yer alan iki kapalı bir açık tenis kortu, 7 kulvarlı okçuluk alanı, 2 squash alanı, badminton alanı, basketbol sahası, bay ve bayanlar için fitness alanları, çocuklarımız için oyun bölümleriyle birlikte Meram’da sporun farklı dallarına olan ihtiyaç karşılanmış olacak. Tesisimizde şu an ki imalat yüzde 65 seviyesinde. İnşallah Kasım ayı gibi tefrişat tamamlanarak belediyemiz tarafından işletmeye açılmış olacak. Meram, spor açığını hızla gidermeye devam ediyor. Spor kompleksimiz ilçemize şimdiden hayırlı olsun”

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.