İlçe'nin diğer adı ‘Hafızlar Diyarı’ymış!
YEREL / 4.7.2018 / Görüntülenme: 164

Konya'nın Derbent İlçe Belediye Başkanı Hamdi Acar, bir süre önce Konya İl Müftülüğü görevine atanan Ahmet Poçanoğlu'nu makamında ziyaret etti. Müftü Poçanoğlu'na yine görevinin hayırlı olması temennisinde bulunan Başkan Hamdi Acar, “Derbent Konya'nın en şirin ilçelerinden biri. İklimiyle, doğasıyla ünlü olduğu kadar hafızlarıyla da ön plana çıkıyor. Derbent'in bir diğer adı da ‘hafızlar diyarı...’ İlçemiz bugüne kadar yüzlerce hafızı yetiştirmiş ve o hafızlar bugün ülkemizin dört bir tarafında hizmet ediyor. Biz Derbent'in bu kutsal görevini kıyamete kadar sürdürmesini istiyoruz" dedi.

Ziyaretinden dolayı Başkan Acar'a teşekür eden Konya İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu da; "Derbent Kur'an aşığı, Kur'an sevdalısı bir ilçemiz. Birçok alimin, hocanın, hafızın çıktığı bu beldemizin yeni hafızlar yetiştirmesi için elimizden geleni yapacağız. İl Müftülüğü olarak her türlü desteği vermeye hazırız" dedi.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.