Bağış kadar zamanında ulaşımda önemli
SAĞLIK / 4.7.2018 / Görüntülenme: 221

Türk Kızılay’ı Türkiye'nin dört bir yanında düzenlediği kampanyalarla gönüllü bağışçılardan kan toplamaya devam ediyor. Kızılay Konya Şubesi, 'Gönüllü Kan Bağışı' kampanyası çerçevesinde Karatay Belediyesi'nde bir etkinlik gerçekleştirdi. Belediye binası önünde gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasına Karatay Belediyesi çalışanlarının yanı sıra vatandaşlardan da destek geldi. Tek tek doktor kontrolünden geçen bağışçılar, kan bağışında bulundular.

Kampanyaya destek veren personeline teşekkür eden Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, bağışlanan kanın hayat kurtaracağının unutulmaması gerektiğini belirterek; “Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır. Bu ihtiyacı karşılamanın tek yolu da kan bağışı yapmaktır” dedi. Başkan Hançerli açıklamasında, ülkesini ve insanını seven, sorumluluk sahibi, tüm insanların gönüllü kan bağışçısı olmak için Türk Kızılay'ına başvurmaları gerektiğini de vurguladı.

Kan bağışı yapmak kadar, bağışlanan kanların ihtiyacı olanlara ulaştırılabilmesinin de son derece önemli olduğuna dikkat çeken Başkan Hançerli, geçtiğimiz günlerde imzalanan protokol ile Konya’ya kazandırılacak Bölge Kan Merkezi’nin tamamlandığında; Konya’da bağışlanan kanların yine Konya’da işlenip kullanılabileceğini dile getirdi. 5107 m²’lik alanda yaklaşık 9000 m² kapalı inşaat alanı olan Konya Bölge Kan Merkezi’nin Aksaray ve Karaman İllerine de hizmet vereceğini hatırlatan Hançerli; Belediye olarak arsa tahsisinin yanı sıra merkezin çevre düzenlemesi ve etrafındaki yolların yapımı asfaltlanmasını da gerçekleştireceklerini belirtti.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.