Çocuklarınızı sevgiye doyurun
YAŞAM / 7.7.2018 / Görüntülenme: 100

Kısa adı ADED olan Aileyi Destekleme Derneği (ADED) Başkanı Cemil Paslı, son günlerde yaşanan çocuk olaylarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Çocukların anne karnından itibaren sevgiye doyurulması gerektiğini ifade eden Paslı, sözlerine şöyle devam etti;

“En iyi anne/baba, en iyi eğitimci kendisini en kısa sürede geçersiz hale getirendir. Anne babalar çocuklarını kendileri sevgiye doyurduktan sonra ikinci, üçüncü, dördüncü sahışlarla iletişim konusunda da eğitmeliler. Ailede anne/baba sanal ve gerçek hayatın tüm tehlike ve risklerini aşı uygulaması gibi kendi gözetimlerinde çocuklarına öğretmeliler.

Çocuk anne/babaya bağımlı yetiştirilmemeli. Anne/babadan ayrıldığında ne yapacağını bilmeyen, özgüveni olmayan çocuklar büyük travmalar karşılaşıyorlar. Bugün cam yüzlü çocuklar dediğimiz toplumdan yalıtılmış sadece anne babaya bağımlı yetişen çocukların ileriki hayatlarında büyük problemler yaşıyorlar. Anne/babalar çocuğa arkadaş değil, arkadaş seçme ve edinme konusunda rehber olmalıdır. Kısaca anne/baba çocuğa sosyal bağışıklık sistemine sahip olması konusunda rehber ve danışmanlık yapmalı” dedi.

Açıklamasında halk arasında çocuklara aşırı ilgi ve düşkünlük olarak bilinen, psikiyatrinin alanına giren bir hastalık olan Pedofili konusuna da değinen Paslı, pedofili hastalarının tespit edilip tedavi ve izleme sisteminin ilgili devlet kurumlarında oluşturulması gereğinin altını çizerken, anne/baba ve öğretmenlerinde çocuklarını pedofili hastalarına karşı nasıl davranmaları gerektiği konusunda çocuklarını eğitmek zorunda olduklarını söyledi.

Son olarak medyanın çocuklara yönelik olumsuz haberleri verirken özendirmeden ve yukarıda ifade edilen sosyal bağışıklık sisteminin kazanılması ve güçlenmesi ile pedofili konusunda eğitici içeriğe ağırlık vermelerinin önemine dikkat çekti.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.