Kolej öğrencileri Üniversitede ders görebilecek
EĞİTİM / 11.7.2018 / Görüntülenme: 91

KTO Karatay Üniversitesi ile Konya’da faaliyetini gösteren özel bir Kolej  arasında imzalanan protokole göre, 2018-2019 eğitim öğretim yılında  kolejli öğrenciler KTO Karatay Üniversiteside değişik branşlarda eğitim alacak

Hazırlanan protokol Üniversitesitede KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade ile Kolejin Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Özdemir arasında imzalandı.

İmza töreninde konuşan KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Bayram Sade, “Okulumuzun ortak kullanımına açık belli bir programları dahilinde bir takım etkinliklere öğrencileriniz katılabilir. Bunun yanında derslere ve atölye çalışmalarına bizzat bizim öğrencilerle beraber girebilirler. Doğal olarak üniversitemizin topluma açık olması bekleniyor. Bu anlamda eğitimin branşlarında iş birliği yapmaktan mutlu olduk. Daha neler yapacağımızı görüşeceğiz. Yapmış olduğumuz eğitim amaçlı protokol öğrencilerimize önemli katkılar yapacağı inancı içindeyiz” dedi. 

Serdar Özdemir’de, “Eğitime farklı bir bakış açısı içerisindeyiz. Ezberci ya da veliye şirin görünme gibi bir bakış açımız yok. Biz, öğrencilerimize bu ülkeyi emanet edeceğiz. Bu bağlamda KTO Karatay Üniversitesi ile büyük projeler için iş birliği protokoline imza atıyoruz. Bize her konuda destek olan KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade ve Erdem Yavuz’a teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.