Kardeşlerimizin acısı hep kalbimizde
GÜNDEM / 11.7.2018 / Görüntülenme: 112

Kısa adı AKSED olan Aliya İzzetbegoviç Kültür, Sanat ve Eğitim Derneği Başkanı İbrahim Günay, Srebrenitsa katliamının 23 ncü yıldönümü dolayısıyla anma mesajı yayımladı. Günay mesajında: “1995 yılında Avrupa'nın ortasında katledilen Bosnalı Müslümanların acısını daima kalbimizde hissedeceğiz” dedi. Günay mesajında, 1992-1995 yıllarında Bosna'da yaşanan Sırp saldırganlığının en vahşi yüzünü gösteren Srebrenitsa katliamında, dünyanın gözleri önünde binlerce Boşnak’ın toplu olarak öldürüldüğünü belirterek, Avrupa'da Nazi döneminden buyana en korkunç katliamın Srebrenitsa'da yaşandığını söyledi. 

“O gün Bosnalı kardeşlerimizin yaşadığı sıkıntıların daha fazlasını Türkiye olarak biz burada yaşadık” diyen Günay, “Bugün bizlere düşen tarihten ders alarak benzer dramlar yaşanmadan geleceği inşa etmektir. 1995 yılında Avrupa'nın ortasında katledilen Bosnalı Müslümanların acısını daima kalbimizde hissedeceğiz” diye görüş belirtti.

Tekirdağ’ın Çorlu İlçesinde meydana gelen ve 24 vatandaşımızın yaşamını yitirdiği tren kazasına da değinen Günay, “Tren kazasında hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum” dedi.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.