Gençler Halisdemir’i dualarla andı
YAŞAM / 29.7.2018 / Görüntülenme: 290

Karatay Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Hain darbe girişiminin engellenmesi için verdiği mücadele ve destansı şehadeti ile 15 Temmuz’un sembol isimlerinden Ömer Halisdemir’i kabri başında dualarla andı. 55 üye ile gerçekleştirilen ziyaretin ilk durağı, Niğde’de bulunan Ömer Halisdemir’in kabri oldu. Meclis üyeleri, Kabir başında gerçekleştirilen Kuran tilavetinin ardından, şehidin ailesi ile bir araya geldi. Kemerhisar ve Niğde Kalesini de ziyaret eden Gençlik Meclisi, ziyaretlerin ardından Konya’ya döndü. Gençlik Meclisi üyeleri kendilerine programın organizasyonunda destek veren Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli’ye teşekkür etti.

15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü andığımız bugünlerde Gençlik Meclisi’nin gerçekleştirdiği ziyaretin anlamlı olduğunu ifade eden Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli,

"Bulunduğu konum itibariyle her zaman insanların elde etmek istedikleri bir coğrafya olan Anadolu yüzyıllardır kirli oyunlarla ele geçirilmeye çalışılmıştır. Bu oyunların en kirli ve en acımasız olanlarından biri 15 Temmuz gecesi yaşanmıştır. 15 Temmuz gecesinde masum insanların üzerine kurşun yağdıran, helikopterlerle, ağır silahlarla vatandaşlara ateş eden hainler, yüce Türk Milletine hesap verecektir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a suikast girişiminde bulunan, devletin içine sinsi bir yılan gibi çöreklenen bu terör örgütünün, Anayasa ile kurulan hür demokrasi düzenini ve temel hak ve hürriyetleri ortadan kaldırmaya yönelik menfur 15 Temmuz 2016 Silahlı Darbe Teşebbüsü, Sayın Cumhurbaşkanımızın dirayeti, hükümetimizin kararlı tutumu ve aziz milletimizin devletine ve demokratik iradesine sahip çıkmasıyla bertaraf edilmiştir. Bu vesile ile şanlı tarihimizin sayısız örneklerinde olduğu gibi millet ve devlet kenetlenmesi bir kez daha kendini göstermiştir. Vatanını seven askerimiz, polisimiz ve kahraman Milletimizin azmi ve kararlılığıyla bertaraf edilmiştir.

15 Temmuz tarihe bu vatanı ele geçirmek isteyenlere verilen bir kahramanlık dersi olarak geçmiştir. Vatan hainlerinin bir bir ayıklanıp cezaları verilmektedir. Atalarımızın kanları ile sulanmış bu topraklara hainlerin ve dış mihrakların sahip olamayacakları bir kez daha perçinlenmiş; kahramanlık destanı yazmış Seyit Onbaşıların, Nene Hatunların torunları 15 Temmuz günü vatanına canları pahasına sahip çıkmıştır. Gençlerimiz şehidimiz Ömer Halisdemir’in kabrini ziyaret ederek aziz hatırasına sahip çıkmaktadırlar. 15 Temmuz'da Millete doğrulmuş namluların önünde dimdik duran halkımız, sadece darbeyi engellemekle kalmadılar, milli mücadelede olduğu gibi Türk milletinin yiğitliğini, kahramanlığını bütün dünyaya gösterdiler. Bizler her türlü darbe girişiminin karşısındayız. Devletsiz bir millet, milletsiz bir devlet olmaz. Biz her zaman şehit aileleri ve gazilerimizin yanındayız. Gençlerimiz bu bilinç ile yetişmesi için kültür gezilerimiz devam edecektir" dedi.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.