NEܒnün misafirleri Irak’tan
EĞİTİM / 2.8.2018 / Görüntülenme: 177

Irak’taki 600 lisede eğitimlerini tamamlayan en başarılı öğrenciler, Necmettin Erbakan Üniversitesini (NEÜ) ziyaret etti. Üniversitenin tüm yerleşkelerini ve bölümlerini inceleyen öğrenciler, Rektör Prof. Dr. Muzaffer Şeker’den de üniversite hakkında bilgi aldı.

Öğrencileri Konya’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Şeker; “Konya, Türkiye’de de Dünyada da eşi benzeri olmayan huzur, barış kenti ilim erbaplarının eskiden beri rağbet ettiği bir şehir… Sizleri de bu tarihi kentte ağırlamaktan, misafir etmekten mutluluk duyuyoruz. Arada sınırlar olsa da kardeşlik hukukumuz devam ediyor” dedi.

NİTELİKLİ HOCALARLA KALİTELİ EĞİTİM

NEÜ’nün genç bir üniversite olmasına karşın 19 fakülte ve 4 enstitütüsü ile 40 bin öğrenciye hitap ettiğini belirten Şeker: “Bu yıl 5 bine yakın öğrenci mezun ettik. Bu sene alacağımız öğrenci sayısı da 6500 civarı… Önemli olan gelen öğrencinin aldığı eğitimin kalitesi. Çeşitlilik olarak da her bir alanda fakültelerimiz söz konusu. Nitelikli hocalarla kaliteli bir eğitim kurgulamaya gayret ediyoruz. Hangi işi yaparsanız yapın, sevdiğiniz işi yapın. Kendimizi iyi yetiştirerek hizmet üretmek durumundayız. Yoksa zilletten kurtulamayız.” şeklinde konuştu.

Rektör Şeker’e teşekkür eden Türkmeneli Dernekler Federasyonu Başkanı Aydın Beyatlı da, “Kerkük’teki en başarılı öğrenciler Konya’ya üniversite eğitimi için gelecekler. Memlekete döndüklerinde ise Türkmeneli’nin ciddi ihtiyaçlarını karşılayacaklar. Türkmeneli’nin böyle yeteneklere ihtiyacı var. Prof. Dr. Muzaffer Şeker’in böylesine önemli bir projeye destek vermesini ve Necmettin Erbakan Üniversitesinin gösterdiği bu teveccühü öğrencilerimiz unutmayacaktır” diye konuştu. 

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.