Derbent festivale hazırlanıyor
YEREL / 9.8.2018 / Görüntülenme: 115

Derbent Belediyesi tarafından bu yıl 17. düzenlenecek olan Geleneksel İpekyolu Kültür ve Sanat Festivali’nin tarihi belli oldu. 12 Ağustos Pazar günü saat 15:00’ta başlayacak festivalde davetlilere Konya pilavının ikram edileceği, programda çocuklara yönelik çeşitli etkinliklerin gerçekleştirileceği bildirildi. Ayrıca güreş müsabakaları ile en kaliteli çilek yarışmalarının düzenleneceği festivalde saat 18:00’de sanatçı Uğur Işılak sahne alacak.

Festivalin geleneksel hale geldiğini belirten Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar, “İlçemizin kültürünü yansıtabilmek ve nesilden nesile aktarabilmek için bu tür programlarının önemli olduğunu düşünüyorum. İlçemizde düzenleyeceğimiz festival vatandaşlarımızın kaynaşmasına da vesile olacaktır. Birlik ve beraberlik açısından sonra derece önemli olan bu tür etkinliklerle hem ilçemizde hem de ilçe dışında yaşayan halkımızı bir araya getirecek.

Kentimizin en şirin ilçelerinden biri olan Derbent, bu güne kadar kendi özgünlüğünü korudu, bundan sonra da korumaya devam edecektir. Bu yıl Aladağ’dan (2 bin 500 metre yükseklikten) profesyonel bisikletliler inecekler. Ayrıca güreş müsabakalarıyla spora verdiğimiz değerleri bir kez daha ön plana çıkarmış oluyoruz.

Tabi Derbent’in organik çilekleri de yine festivalde görücüye çıkacak. Misafirlerimize geleneksel Konya pilavı ikram edeceğiz. Çocuklarımız ve gençlerimiz için de yine farklı etkinlikler hazırladık.

Bu yılki festivalde her yaştan vatandaşımızı düşündük. Akşam ise sanatçı Uğur Işılak sahne alacak. Ben şimdiden ilçemizde düzenlenecek olan festivalimize başta ilçe halkımız olmak üzere bütün Konyalı vatandaşlarımızı davet ediyorum” diye görüş belirtti.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.