Başarı doğru tercihlerle başlar!
EĞİTİM / 9.8.2018 / Görüntülenme: 160

Öğrenciler için en az sınavlar kadar önemli bir başka süreçte tercih yapma dönemi. Meram Belediyesi bu kritik süreçte öğrencilerin yanında.  Öğrenci ve velilere sınavlar sonrasında tercih danışma hizmetinin verildiği ‘Tercih Danışma Merkezi’, Zafer Meydanı’nda hizmetine devam ediyor. Meram Belediyesi ve Meram İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü birlikteliği ile kurulan merkezde öğrencilere verilen hizmet ücretsiz. Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Tercih Danışma Merkezini ziyaret edip öğrencilerle sohbet etti.

MERKEZ, ÖĞRENCİLERİN DOĞRU SEÇİM

YAPMALARI İÇİN KURULDU

Merkezin kritik süreçte öğrenci ve velilere yardımcı olmak amacıyla kurulduğunu ifade eden Başkan Fatma Toru, burada öğrencilerin puanları doğrultusunda en doğru seçimi yapmaları için rehber öğretmenler eşliğinde girebilecekleri okullar ve bölümler, okulların ve programların kontenjanları, öğrencinin genel puanı, yüzdelik dilimi gibi birçok konuda bilgiler üzerinde durularak öğrencilerin istekleri doğrultusunda bilgisayar destekli otomasyon programlarıyla tercih listesi oluşturulduğunu söyledi.

BAŞARI, GENÇLERİN SEVDİĞİ İŞİ YAPMALARIYLA BAŞLAR

Gençlerin hayatlarının geri kalan kısmında mutlu olmalarının ilk kuralının sevdikleri işi yapmaları koşulu olduğunu hatırlatan Toru konuşmasını şöyle sürdürdü; “Toplumların en önemli güçleri sosyal ve beşeri güçleridir. İyi eğitimli girişimci gençleri ne denli iyi yetiştirebilirsek kalkınmamız da o kadar hızlı olur. Öğrencilerimiz sınav sonrası tercih aşamasındalar. Bizler iki kurum olarak dayanışma içinde günlük ortalama 500 öğrenciye bu merkezde hizmet vermeye çalışıyoruz. Burada büyük bir özveri göstererek öğrencilerimize yardımcı olan öğretmenlere özellikle teşekkür ediyorum. Gençlerin bu hizmetten memnuniyetini bizzat görmüş olmak beni fazlasıyla memnun etti. Çocuklarımızın sevdikleri meslekleri tercih etmeleri bu noktada çok önemli. Bizler bu noktada onları cesaretlendiriyor ve öncü olmak istiyoruz. Allah her birinin yolunu açık etsin” yollarını açsın.

Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun Ali Kaban ise 7/14 Ağustos döneminin öğrenciler için tercih dönemi olduğunu hatırlattı. Okullarda Rehber Öğretmenlerinin okullarda hizmet verdiğini söyleyen Kaban, “Ancak herkesin kolaylıkla ulaşabileceği bir yerde bu hizmeti verebilmek çok daha faydalı oldu. Sabah 9’dan başlayarak 19’a kadar öğrencilerin hizmetindeyiz. Doğru mesleği seçmeleri noktasında böyle bir hizmete ön ayak olan Meram Belediyesine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.