190 engellinin daha yüzü güldü
YAŞAM / 12.8.2018 / Görüntülenme: 214

Karatay Belediyesi ile Hollanda Konya Kültür ve Dayanışma Vakfı’nın geleneksel hale getirdiği akülü engelli araç dağıtım töreni; Karatay Belediyesi Hizmet Binası önünde gerçekleştirildi.

2016 yılında 78, 2017 yıllında 81 akülü engelli aracını engellilere ulaştıran Karatay Belediyesi ve Vakıf, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde toplamda 190 engellinin daha yüzünü güldürdü.

Bu yıl 160 adet akülü engelli aracı ve 30 adet tekerlekli sandalye dağıtımının gerçekleştirildiği tören konuşan Türkiye Sakatlar Derneği Konya Şube Başkanı Ahmet Mıhçı, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde engellilere ikinci bayram sevincini yaşatan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli ve Hollanda Konya Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı İsmail Aktaş’a teşekkür etti.

Karatay Belediyesi’nin öncülüğünde Hollanda’daki hayırsever Konyalıların desteği ile böyle bir çalışmaya vesile olduklarından duydukları memnuniyeti dile getiren Hollanda Konya Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı İsmail Aktaş ise araçların hayırlı olmasını diledi.

Konuşmasına görevlerinin insanların işini kolaylaştırmak olduğunu ifade ederek başlayan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, engellilerin evlerinden rahatça sokağa çıkmalarını sağlamak için çalıştıklarını dile getirdi. Akülü engelli araçlarının Karatay’da ikamet eden engellilerin yanı sıra Selçuklu, Meram, Yalıhöyük, Akşehir, Beyşehir’de ikamet eden ihtiyaç sahibi engellilere de dağıtıldığına dikkat çeken Başkan Hançerli, 2017 yılında Isparta’ya da akülü engelli aracı verildiğini hatırlattı.

AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, AK Parti Konya Milletvekilleri Orhan Erdem, Gülay Samancı ve Hacı Ahmet Özdemir ile AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı’nın selamlama konuşmalarının ardından akülü engelli araçları ve tekerlekli sandalyeler ihtiyaç sahibi engellilere teslim edildi.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.