Konya’nın geleceğine yatırım yapıyoruz
YEREL / 17.8.2018 / Görüntülenme: 163

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl Konya genelinde 20 bin 762 öğrenciyle hayata geçirdiği GENÇ KOMEK Yaz Okulu’nun finali gerçekleştirildi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın katılımı ile Aliye-Hüseyin Tekbaş İlkokulu’nda düzenlenen program, GENÇ KOMEK Yaz Okulu öğrencilerinin Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

BİRLİKTE HAREKET ETME KÜLTÜRÜNÜ GELİŞTİRMELİYİZ

Öğrencilere hitap eden Başkan Uğur İbrahim Altay, GENÇ KOMEK’in Konya’nın yeni bir markası haline geldiğini belirterek projenin çocuklar için çok önemli olduğunu kaydetti. Başkan Altay, “Bu yıl da 20 bin 762 çocuğumuz hem değerler eğitimi hem de sanat ve spor dalında 8 haftalık bir eğitimden geçtiler. Bu eğitimle çocuklarımıza bir taraftan bizi biz yapan değerleri anlattık, bir taraftan da sanata ve spora bir başlangıç yaptık. Bu programın önemli etkinliklerinden birisi de çocuklarımızın kendi aralarında oluşturdukları takımlar arasındaki müsabakalardı. Bugün de bunun ödül törenindeyiz. Önemli olan burada yarışmak ve çocuklarımızın birlikte hareket edebilmesi kültürünü oluşturmak. Bu manada tüm yarışmacı çocuklarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

PROJELERİMİZDEN

100 BİNDEN FAZLA ÇOCUĞUMUZ FAYDALANIYOR

Bu yaz çocuklar için birçok farklı etkinlikler hayata geçirdiklerini kaydeden Altay, “Bu yaz sadece GENÇ KOMEK’te değil, yüzme havuzlarında, Güle Oynaya Camiye Gel kampanyamızda 100 binden fazla çocuğumuz şu anda Büyükşehir Belediyemizde hizmet alıyor. Bütün bunlar iyi bir nesil yetiştirmek adına yaptığımız faaliyetler. İnşallah Konya’nın geleceği bugünden çok daha güzel olacak” diye konuştu.

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER

SERTİFİKA VE ÖDÜLLERİNİ ALDI

Başkan Altay’ın konuşmasının ardından sertifika ve ödül törenine geçildi. Törende GENÇ KOMEK Yaz Okulu’na katılan öğrenciler sertifika alırken; Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma, futbol, yakan top, satranç, kısa film ve fotoğraf yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Programda öğrencilerden oluşan ilahi korosunun konseri, şiir dinletisi, işaret dili gösterisi de programa katılanlardan tam not aldı.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.