Proje 24 ayda tamamlanacak
YEREL / 18.8.2018 / Görüntülenme: 185

Konya’nın Seydişehir İlçesi’nde yapılacak olan termal doğal yaşam tatil köyü inşaat çalışmalarının başlayacağı bildirildi.

Konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada Termal Oteller için düğmeye basıldığını belirten İlçe Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Bahçelievler Mahallesi çıkışında bulunan Termal Turizm Tesis Alanında Anadolu Kültürünün ön plana çıkartılacağı Rayf Termal Doğal Yaşam Tatil Köyü’nin bitiriliş süresi olarak “24 ay” dedi.

12 bin metrekarelik alanı kapsayan proje çerçevesinde bölgeye 50 adet Apart Köy Evi yapılacağına dikkat çeken Başkan Tutal, içerisinde termal  havuzların bulunacağı tesislerin günü birlik ve kiralama yöntemiyle vatandaşların hizmetine sunulacağını kaydetti.

Taş yapı ve yöresel köy evleri şeklinde yapılacak olan apartların maliyeti hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Tutal; “Termal Köy evlerini yapacak olan firmamız, 3 ay içerisinde AVAN projesini sunacak olup 6 ay içerisinde inşaat ruhsatını alarak 24 ay içerisinde apartları tamamlayacak. Ayrıca yönetmelikte belirlenen taban alanı hakkında en az yüzde 80 kullanılması ve hazırlanacak taslak vaziyet planını belediyemize sunacaklar. Yaklaşık 4 milyon TL’ye mal olacak tesislerde 40 kişi istihdam edilecek ve Seydişehir’e ekonomik katkı sağlayacaktır. Ben termal apart otelimizin ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde görüş belirtti.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.