Canlı hayvan pazarı dualarla açıldı
YEREL / 22.8.2018 / Görüntülenme: 173

Seydişehir Belediyesine ait Canlı Hayvan Pazarı dualarla açıldı. Açılış programına İlçe Kaymakamı Aydın Erdoğan, İlçe Belediye Başkanı Mehmet Tutal, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer, İlçe Müftüsü Adem Bebek, Belediye meclis üyeleri, Muhtarlar, STK Başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Açılış öncesi yaptığı kısa açıklamada kurbanın Allah’ın kuluna yaklaşması olduğu gibi kulun kula yaklaşması anlamını taşıdığını ifade eden İlçe Belediye Başkanı Tutal; “Kurban, Müslüman’ın Müslüman ile kardeş olması noktasında önemlidir. Balığın suyun kıymetini bilmediği gibi değerini anlayamadığımız o kadar güzel hasletlerimiz vardır. Bunlardan biriside Kurban Bayramı’dır. Beraberce bayram yaptığımız, beraberce maddi ve manevi kaynaklarımız paylaştığımız anlardan birisidir. Bu duygu ve düşüncelerle satıcılarımıza helalinden bol kazançlar temenni ediyor, alıcı kardeşlerimize hayırlı olmasını diliyor. Hepinizin bayramını kutluyor hayırlı günler diliyorum” dedi.

Kaymakam Aydın Erdoğan da; Kurban kesecek vatandaşları^mızın Allah kurbanlarını kabul etsin, hayırlı bayramlar diliyorum” diye konuştu.

Canlı hayvan pazarı, İlçe Müftüsü Adem Bebek’in yaptığı duanın ardından hizmete açıldı. Açılış sonrası protokol üyeleri Canlı Hayvan Pazarını gezerek, esnaf ve vatandaşla sohbet ettiler.

Öte yandan bayram da kesimhanenin aktif olarak çalışacağını ve baskül, vinç, et için temiz poşet gibi ihtiyaçların da karşılanacağı bildirildi.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.