Kardeşliğimiz sürdürdüğü sürece güçlüyüz
YEREL / 27.8.2018 / Görüntülenme: 154

Şeki Belediye Başkanı Elshadİbadov Meram Belediyesini ziyaret etti. İbadov ve ailesini, Meram Belediyesi Başkan Vekili Fahri Eken Belediye Meclis Üyeleri ağırladı.

“MERAM’I İLK KEZ GÖRDÜM, HAYRAN KALDIM”

Konya’ya ilk defa geldiğini ve hayran kaldığını kaydeden  Şeki Belediye Başkanı Elshadİbadov, Meram Belediyesi ile ‘Kardeş Şehir’ olmanın kendileri için mutluluk verici olduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Ailemle birlikte Ankara’daydık. Konya’yı görmeyi çok arzu ettik. Bu nedenle ani bir karar alarak rotamızı Konya’ya, Meram’a çevirdik. İlk defa gördük Konya’yı. Bende ailemde hayran kaldı hem Konya’ya hem de Meram’a. Biz Meram ile kardeş şehir olmaktan dolayı çok mutluyuz. Kardeşliğimizin daim olması ve bir millet iki devlet olarak Allah (C.C)’ın sonumuzu da hayretmesi en büyük duamızdır. İki belediye arasındaki dostluk, kardeşlik ve dayanışma ile ekonomik ve kültürel anlamda her türlü işbirliğinin artırılmasının gerekliliğine inanıyoruz. Bunun için çaba sarf etmeye hazırız. Türkiye-Azerbaycan dostluğu ve kardeşliği her zaman devam edecektir. Biz aynı soydan, kültürden gelen milletleriz. Bu yüzden Türkiye'ye ve Türk halkına olan desteğe her zaman devam edeceğiz. Belediyelerimizin kardeşlik gibi önemli bir değer altında olması bizi de gururlandırıyor” 

“ÖNCELİĞİMİZ KARDEŞLİĞİMİZİ DİRİ TUTMAK OLMALI”

Ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getiren Meram Belediye Başkan Vekili Fahri Eken’de, Azerbaycan ile Türkiye arasında kardeşlik hukukunun yanında gerçekleşen kardeş şehir mutabakatıyla Şeki halkıyla aralarındaki gönül bağının çok daha güçlendiğini kaydederek, “Bizler geçmişten gelen tarihi bağlarımızı daha güçlü tutarak, kardeşliğimizi pekiştirerek ve kültürel kodlarımızı canlı tutarak ancak daha güçlü olabileceğimizin farkındayız. Bunun için önceliğimiz bu kardeşliğin daha sıkı bağlarla güçlendirilmesi” diye konuştu. 

Ziyaretin sonunda Fahri Eken misafiri Şeki Belediye Başkanı Elshadİbadov’a günün anısına plaket ve Türk Bayrağı hediye etti.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.