Tatilde bir ilçede 2500 ton atık toplandı
YEREL / 28.8.2018 / Görüntülenme: 167

Meram Belediyesi her Kurban Bayramı sonrasında olduğu gibi bu yılda hayvan satış ve kesim alanı olarak kullanılan alanlarda ciddi ve özverili bir temizlik çalışması yürüttü. Temizlik noktasında sıkıntı yaşanmaması için Meram Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri 3 vardiya halinde 24 saat esasına göre görev yaptı. Ekipler bu süre zarfında 2500 ton Kurban atığı taşıyarak bir rekora imza attı.

Temizlik İşleri Ekipleri ayrıca, özellikle bakteri oluşumuna karşın kapsamlı bir temizlik ve dezenfekte çalışması yaptı. Çevre ve halk sağlığını korumak adına yürütülen çalışmalara Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri de iştirak etti. Hummalı çalışmalar kapsamında ayrıca bakteri ve sinek oluşumuna karşı da çalışmalar da ihmal edilmedi. 

Konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada çalışmanın Kurban Bayramına özgü olmadığı, genel temizlik çalışmalarının da ihmal edilmediği bildirildi. Sokak, cadde ve piknik alanlarında yapılan temizlik sayesinde tüm Meram ve bütün Meramlılar rahat ve sorunsuz bir bayram geçirdiği kaydedildi.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.