Mehmetçik'e bayramda ‘Anne Yemeği’
TÜRKİYE / 3.9.2018 / Görüntülenme: 99

Meram Belediyesi ve Jandarma Genel Komutanlığı iş birliğiyle hazırlanan "Ana Kucağından Peygamber Ocağına Projesi" kapsamında bu kez Tunceli Uzunçayır Karakolunda görev yapan Mehmetçikleri sevindirdi. Meramlı anneler tarafından yapılan “Anne yemekleri”, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın en anlamlı hediyesi ve sürprizi oldu. Projenin bu sefer ki ayağına Meram Belediye Meclis üyeleri ile Meram Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Ermiş’te iştirak etti. Duygu dolu anların yaşandığı programla Mehmetçiğin anne ve memleket özlemi bir nebze olsun dindirilmeye çalışıldı. Programın 30 Ağustos Zafer Bayramında gerçekleştirildi. Program, Tunceli’ye ulaşan ekibin Tunceli Valisi Tuncay Sonel’i makamında ziyareti ile başladı.

Ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getiren Vali Sonel, “Meramlı hanımların bu ulvi düşünceleri ve gayretleri takdire şayandır. Kendilerine ne kadar teşekkür etsek azdır. Vatanımızın birliği ve bölünmez bütünlüğü için girdiğimiz terörle mücadelede en büyük ihtiyacımız milletimizin bize vereceği destektir. Onların verdiği destekle her bir zorluğun üstesinden kolaylıkla geliriz. "Ana Kucağından Peygamber Ocağına Projesi" de bu amaçla atılmış çok güzel bir adım. Düşünen, hayata geçiren ve bu mutlu günü bize yaşatan başta Meram Belediye Başkanı Fatma Toru olmak üzere bütün Meram’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Meram Belediyesi Meclis Üyelerinin ikinci durağı ise Tunceli Jandarma Komutanlığı oldu.Ziyarette yaptığı konuşmada büyük fedekarlıklar içinde terörle mücadele eden Türk askerinin arkasında böyle bir millet oldukça bileğinin asla bükülemeyeceğini ifade eden Tunceli Jandarma Komutanı J. Alb. Sinan Şen ise ‘Bu güzel düşünce ile bizi ve Mehmetçiğimizi onore eden herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.    

Ak Parti Tunceli İl Başkanlığını da ziyaret eden Meramlı heyet daha sonra Tunceli Uzunçayır Karakolunda verilen yemeğe geçti.

Kurtuluş Savaşı'nda cepheye aş taşıyan Anadolu kadınından esinlenilerek, Meram Belediyesince kurulan Bacıyan-ı Meram'ın Anneleri tarafından hazırlanan ev yemekleri Mehmetçiklere ikram edildi. Mehmetçik bu anlamlı sürprizle, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın akşamında asker ocağında özledikleri anne yemeklerini yemenin mutluluğunu yaşadı.

Meram Belediye Meclis Üyelerinin Tunceli ziyaretleri, katıldıkları 30 Ağustos resepsiyonu ile sona erdi.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.