Sorunlara yerinde tespit, yerinde çözüm
YEREL / 7.9.2018 / Görüntülenme: 156

Mahalle buluşmalarını sürdüren Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, İlçedeki  Pamukçu, Gödene ve Çayırbağı mahallelerinde vatandaşlarla hasbihal etti. Muhtarlarından ve sakinlerinden mahallelerin sorunları hakkında bilgi alan Başkan Toru’nun ziyaretlerinin ağırlığını, ihtiyaç sahibi aileler ile gaziler oluşturdu. Duygusal anların yaşandığı ziyaretlerle ilgili açıklama yapan Başkan Fatma Toru, “Meram’daki mahallelerimize misafir olarak, geçmiş görev süremizde gerçekleştirdiğimiz ve gerçekleştireceğimiz projeler hakkında vatandaşlarımıza bilgiler vermeyi ve vatandaşı birinci ağızdan dinlemeyi arzu ediyoruz. Bu programlar kapsamında hemşehrilerimizin isteklerini dinleyerek eksikleri daha iyi tespit edeceğiz ve hizmete dönüştürme gayreti gösteriyoruz” dedi.

ŞEHİTLERİN YAKINLARI VE GAZİLERİMİZ BİZE EMANET

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru’nun ziyaretlerinde öncelik ihtiyaç sahibi aileler ve onların yaşadıkları sorunlar oldu. Ailelerin özellikle de yalnız yaşayan yaşlıların sorunlarıyla yakından ilgilenen Toru’nun biri tekerlekli sandalyede yaşayan iki gazinin ziyaretinde ise duygusal anlar yaşandı. Bu toprakların birliği ve dirliği adına herbir gazinin üzerine düşen görevi fazlasıyla yaptıklarını ve bu uğurda canlarını ve bedenlerini siper ettiklerini hatırlatan Toru;

“Şehitlerimiz ve gazilerimiz atalarımızdan aldığı kahramanlık bayrağını daha yükseklere taşımışlardır. Şimdi bu bayrağı daha da yukarıya taşımak bizlerin görevi. Bu millet bunun için her türlü fedakarlığı yapmaya hazırdır. Rabbimiz tüm güvenlik güçlerimizi korusun. Ülkemizin aydınlık yarınlara doğru hızlıca yol almasını çekemeyen bazı iç ve dış mihrakların kirli oyunlarına maruz kalıyoruz. Ama Allah (C.C.)’ın izniyle her bir saldırıyı bertaraf edeceğiz. Şehitlerimizin geride bıraktıkları ve gazilerimiz de bize emanet. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Onların her isteklerinde ve her sorunlarında yanındaydık, bundan sonrada yanlarında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Toru ziyaretlerinde, ihtiyaç sahibi aileleri de ihmal etmedi. Son 16 yılda Ak Parti Hükümetlerinin her daim ihtiyaç sahipleri, kimsesizler ve engellilerin yanında olduğuna dikkat çeken Fatma Toru, onların insanca yaşamla sosyal hayattan kopmamaları için önemli adımların atıldığını söyledi.

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.