Konya yemekleri yarışıyor
GÜNDEM / 9.9.2018 / Görüntülenme: 171

Meram 19 Eylül Çarşamba günü büyük ve renkli bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Meram Belediyesi tarafından organize edilen “Ateşbaz Veli Mutfak Kültürü Günleri” kapsamında ‘Konya Mutfağı Yöresel Yemek Yarışması” düzenleniyor.

MÜRACATLAR İÇİN SON GÜN;  17 EYLÜL

Konya da yaşayan,18 yaşını doldurmuş ve profesyonel aşçılık yapmayan herkesin başvurabileceği etkinlik renkli bir şölen havası yaşatmasının yanı sıra Konya’nın yemek kültürünün yaşatılması adına da önemli bir organizasyon olacak. Yarışma, Meram Belediyesi ve Bacıyan-ı Meram Kadın Üretim ve İşletme Kooperatifi tarafından; çorba, ana yemek ve tatlı dallarında gerçekleştirilecek. Uluslararası platformda gerçekleştirilecek olan “Ateşbaz Veli Mutfak Kültürü Günleri”nin kapsamında düzenlenecek yarışma için son başvuru süresi 17 Eylül.

“YARIŞMA ÜÇ DALDA OLACAK VE

YEMEKLER HALKA ÜCRETSİZ İKRAM EDİLECEK”

Meram Belediyesi Kültür Müdürlüğünden yapılan açıklamada bu ödüllü yarışmaya katılımın ücretsiz olduğu kaydedildi.  Yarışmaya, Konya merkez ilçelerin (Meram, Selçuklu, Karatay) sınırları içerisinde ikamet edenlerden 18 yaşını doldurmuş ve profesyonel olarak aşçılık yapmayan herkes katılabileceğinin ifade edildiği açıklamada ayrıca şu görüşlere yer verildi; “Yarışma; çorba, ana yemek ve tatlı olmak üzere üç (3) dalda gerçekleştirilecektir. Yarışmaya katılanlar, çorba dalında; bamya çorbası, ana yemek dalında; patlıcan orta yemeği, tatlı dalında ise sacarası ile yarışacaktır. Yarışmacılar sadece bir kategoriden yarışmaya katılabileceklerdir. Yapılan yemekler en az sekiz kişilik olacaktır. Yarışma için hazırlanan ürünler jürinin değerlendirmesinden sonra halka ücretsiz olarak ikram edilecektir. Açıklamada başvuru yerleri ve ayrıntılı bilgi için 325 03 22 ve 350 00 00 telefonlarından bilgi alınabileceği bildirildi.

BAŞVURU ADRESLERİ

- Bacıyan-ı Meram Kadın Üretim ve İşletme Kooperatifi Merkez: Yorgancı Mah. Dutlu Cad. No:111  Meram/Konya

- Augustus Şubesi: Şeyh Sadrettin Mah. Alay Cad. No:8 Meram/Konya

- www.meram.bel.tr

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.