Yokuş Albayrak’a sordu
SİYASET / 10.9.2018 / Görüntülenme: 182

İyi parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş; tasarruf dışı tutulan Saray ve TBMM harcamalarında da Türkiye'nin yaşadığı ekonomik kriz nedeniyle, tasarrufa gidilip gidilmeyeceğini, bir soru önergesi ile Hazine ve Maliye Bakanına sordu.

Yokuş’un konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi;

“Bilindiği gibi 2018 yılı Bütçesi TBMM 'de görüşülmek üzere gönderildiğinde dönemin Maliye Bakanı Naci Ağbal ‘2018 yılı Bütçesi bir tasarruf bütçesidir. Saray ve TBMM harcamaları hariç tüm kamu kurumları harcamalarında tasarruf yapılacak, harcamalarda kısıtlamalara gidilecek’ şeklinde açıklama yapmıştır.

Yine dönemin Başbakanı Binali Yıldırım ise ‘Kamuda debdebe ve şaşaa dönemi sona erecektir’ şeklinde açıklamalarda bulunmuş idi.

Ülkemizin ağır bir ekonomik krizle karşı karşıya olduğu bugünler de başta belediye harcamaları olmak üzere, pek çok kamu harcamalarında tekrar kısıtlamalara gidilmekte, yasa ile verilen bütçe harcamalarında dahi tasarrufa gidilmektedir.

Böyle bir dönemde kamuoyunun merak ettiği şey ‘Ülkemizin yaşadığı bu ağır kriz sürecinde, tasarruf dışı tutulan Saray ve TBMM harcamalarında da kısıtlamaya yani tasarrufa gidilip gidilmeyeceğidir.’

Bize göre başta kamu harcamaları olmak üzere, tüm toplumun bu ekonomik krizden ülkemizin en az zararla çıkabilmesi için Saray ve TBMM harcamalarında da tasarrufa gidilmesi elzem hale gelmiştir. Aksi bir durum kabul edilemez.”

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.