Tek yol arkadaşımız ‘Millet’ oldu
YEREL / 12.9.2018 / Görüntülenme: 168

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Ak Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem ile birlikte Alavardı Mahallesi Yaka Caddesi üzerinde bulunan esnaf ve vatandaşlarla buluştu. Ziyaretlere Ak Parti Meram İlçe Başkanı Mustafa Dolular, Ak Parti Meram Gençlik ve Kolları Başkanlarıda katıldı.

“HER ADIMIMIZDA ESNAFIMIZI GÖZETTİK”

Ziyaretlerinde esnaflardan bölge ve sektörlerinin sorunları hakkında bilgi alan Başkan Toru ve Milletvekili Erdem, Meram Belediyesinin tüm plan, program ve projelerinde esnafın öncelediğinin gözettildiği iletildi. Türkiye’nin tarihi bir süreçten daha geçtiğini ve daha öncekilerde olduğu gibi bundanda güçlenerek çıkacağını ifade eden Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “Türkiye, bugüne kadar kendine yapılan her saldırıdan güçlenerek çıkmıştır. Bundan da güçlenerek çıkacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bizler birlikte elele gönül gönüle yürümeye devam ettikçe önümüzde hiçbir beşeri güç duramaz. Bu yolda birlikte yürümeye devam edeceğiz” diye konuştu.

“MİLLETİMİZ,

BAŞARI HİKAYEMİZDE TEK YOL ARKADAŞIMIZDIR”

Esnaf çay ocağındaki vatandaşlarla gerçekleşen sohbetlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğindeki Ak Parti anlayışında başarının yerel yönetimlerden başladığına dikkat çeken Başkan Toru, “Sadece sorunsuz alt yapı, modern üst yapı hizmetlerimizle değil, yeni bir kültür yenibir medeniyet ve dünya lideri bir Türkiye tezahürü için gayret gösteriyoruz. Bu yolda en önemli yol arkadaşımız ‘Milletimizdir.’ Sizlerin teveccühü ile göreve geldik. Ama bundan da önemlisi sizin fikirlerinizin ışığında şehrin ve bölgemizin sorunlarına neşter vurduk. Vurmaya da devam ediyoruz. Bu noktada fikirleriniz ve önerileriniz bizim için çok değerli. Bizim en büyük başarımız, bu yolda milletimizle birlikte yürümek ve başarılarımıza sizinle birlikte imza atmaktır” diye konuştu.

“VATANDAŞIMIZ, BÜYÜK DÖNÜŞÜME DEVAM ETMEK İÇİN

YİNE AK PARTİ DİYECEKTİR”

24 Haziran’da vatandaşların kendilerine çok önemli bir misyon yüklediğine işaret eden Ak Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem’de, Türkiye düşmanlarının ülkeyi krize sokmanın ötesinde bölmek ve parçalamak arzusunda olduklarının artık iyice ayyuka çıktığını belirterek, “Biz bir ve beraber olduğumuz sürece tüm bu oyunlar boşa çıkacaktır” dedi. Ak Parti başarısının yerel yönetimlerle başladığını ve yerel yönetim anlayışının tüm Türkiye’yi bambaşka bir çehreye büründürme başarısı gösterdiğini hatırlatan Erdem, “Bu değişimin sürmesi için yerel seçimde milletimizin yine Ak Parti diyeceğinden şüphemiz yoktur” şeklinde konuştu.

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru ve Milletvekili Orhan Erdem, Alavardı Aksarnıç Çolakhoca Camiinden çıkan cemaate de şerbet ikram ettiler. Cami cemaatinin taleplerini dinleyen Toru ve Erdem, parkta oturan vatandaşlarla da bir araya geldi. Toru vatandaşlarla sohbetinde ise;

“Çok iyi hizmetler yapmış olabiliriz, bu hizmetler zaten yapılması gereken şeylerdi. Yaptıklarımızı hiçbir zaman yeterli görmedik. Hep daha fazlasını yapmaya gayret gösteriyoruz bu noktada. Bizim için bunlardan çok daha önemli olan şey ‘Gönüllere girmektir’. İşimizi, gönüllere girebilirsek gerçek anlamda başarmış oluruz. Amacımız, bir sevgi halkası oluşturmak. Geçtiğimiz birkaç gün içinde hastalarımızı, yaşlılarımızı, gazilerimizi,şehit ailelerimizi evlerinde ziyaret ettik. Sadece onların hal hatırlarını sormak, sorunlarına çare olmak için değil, gönüller arasında bir köprü kurmak amacıyla gerçekleştiriyoruz biz bu ziyaretleri. Çünkü biliyoruz ki; Bizi ve hizmetlerimizi yücelten şey sadece Türkiye’nin, Konya’nın yada Meram’ın yaşadığı büyük dönüşüm değil. Bizi yücelten şey tevazudur aynı zamanda. Biz bugüne kadar bunun bilinciyle hareket ettik. Bundan sonrada bu bilinçle hareket etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.