Eğitim tamam sıra uygulamada
YEREL / 12.9.2018 / Görüntülenme: 177

Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD), Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma-Eğitim Genel Müdürlüğü ve İl Turizm Müdürlüğümüz işbirliği ile şehrin Turizm kalite standartlarını yükseltmek için eğitim programı gerçekleştirilmektedir.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada son yıllarda Konya’nın önemli gelişmeler kaydederek kongre, sempozyum, fuarlar gibi etkinliklerle yerli yabancı turistlerin çokça ziyaret ettiği şehirler arasına girdiğini belirten Kültür Turizm İl Müdürü Abdüssettar Yarar, Konya’yı ziyaret eden kişi sayısının artmasının ilâve sorumluluklar yüklediğini kaydetti. Yarar açıklamasında şu görüşlere yer verdi; “Konya ve ülke turizmine hizmet eden eski ve yeni otellerin personelinin eğitim seviyelerini yükseltmek için 03-11 Eylül 2018 tarihleri arasında 5 ayrı branşta, toplamda 156 kişinin katıldığı eğitimlerimizi, 3 farklı otelimizde gerçekleştirdik.

Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan Profesyonel Turizm Eğitimcileri tarafından gerçekleştirilen eğitimlerimizde çalışanlarımıza, kat hizmetleri, ön büro, mutfak, yiyecek ve içecek servisi branşlarında mesleki işbaşı eğitim kursları verildi. Otel Yöneticileri ise ‘Eğitici Olarak Yetiştirme’ kursuna katılarak, eğitimci yönlerini geliştirme imkânı buldular. Katılımcılar altışar gün süren eğitimlerin sonunda yapılacak sınav ile katılım belgelerini almaya hak kazanacaklar.

Buradan Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma-Eğitim Genel Müdürlüğü’ne, Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği’ne, katılımcılar ve programlarda ev sahipliği yapan otellerin yetkililerine teşekkür ediyor, eğitimlerin ilimiz ve ülkemiz turizmine katkı sağlayacağına inanıyorum.”

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.