Özel çocuklara, özel hizmet
YEREL / 14.9.2018 / Görüntülenme: 203

Meram Belediyesi Telafer Mahallesinde bulunan Meram Melike Hatun Özel Eğitim Meslek Okulu için seferber oldu. Engelli çocukların eğitim gördüğü okulun çevresi Meram Belediyesi Ekiplerinin çalışmasıyla yenileniyor. Meram Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri okulu çevreleyen duvarların ve tretuvarların yapımı gerçekleştirilip molozlar kaldırıldı ve PMT malzemeleri verildi. Bahçe düzenlemesi ile de engelli çocukların daha iyi bir ortamda eğitim görmelerinin yolu açıldı.

“MERAM, ENGELLİLERİN EN ÇOK

MUTLU OLDUĞU YER OLSUN İSTİYORUZ”

Engelli bireylerin yaşamın her alanında çeşitli zorluklarla karşılaştıklarını hatırlatan Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, hedeflerinin Meram’da bu sıkıntıları, en asgari seviyeye çekmek olduğunu ifade etti. Belediyenin tüm ekiplerinin ortak amacının engelli bireylerin zorlu hayatını onlar ve aileleri için bir nebze güzelleştirmek olduğunu belirten Başkan Toru, Telafer Mahallesinde engelli çocuklara eğitim vermek için gayret gösteren Meram Melike Hatun Özel Eğitim Meslek Okulu’nu çok daha güzel ve çok daha kullanışlı bir hale getirmek için yenilediklerini söyledi. Engelli sorunlarının çözümü ve onların daha çok hayata katılımlarını sağlamak amacıyla bir çok girişimde bulunduklarını da hatırlatan Başkan Toru, bu tadilatla hem burada eğitim gören çocuklarımızın hemde onların velilerinin ‘daha iyi şartlarda eğitim hayallerini’ gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu da yaşıyoruz” diye konuştu. 

“HER ZAMAN ÜZERİMİZE DÜŞENİN FAZLASINI YAPTIK”

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru sözlerini şöyle sürdürdü; “Biz hep yük alan bir kurum olduk. ‘Büyük Türkiye’nin büyük dönüşümünde’ hemen hemen her konuda elini taşın altına cesaretle koyan bir Belediyeyiz. Eğitim gibi önemli bir konuda, bugüne kadar hem okullarımızın hem velilerimizin hem de çocuklarımızın yanında olduk.. Desteğimiz bundan sonrada artarak devam edecek. Hem eğitim noktasında hem engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmak adına üzerimize düşenin fazlasını yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Bu tadilat ta bunun en güzel örneklerinden biri oldu. Onların mutluluğunun önündeki engelleri kaldırmanın bizim en önemli vazifemiz olduğu düşüncesindeyiz”

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.