Müdahaleler zamanında yapılmalı
SAĞLIK / 30.9.2018 / Görüntülenme: 290

İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet Koç, Konya’da görev yapan Kardiyoloji uzmanları ile bir araya geldi. Toplantıya, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Prof. Dr. Kadir Durgut, Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Tarık Acar, Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr.Ahmet Ergin de katıldı.

İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Mehmet Koç; “İnsan sağlığı her şeyin önünde gelir ve bizler sağlığımız için elimizden gelenin fazlasını yapmakla yükümlüyüz, hastanelerimizde yaşanan yoğunluğu iyi yönetmek ve gereken müdahaleleri zamanında ve en uygun şartlarda yapmak zorundayız” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Prof. Dr. Kadir Durgut, Konya’nın en büyük hastanesi Konya Eğitim Araştırma Hastanesinde alt yapı ve kalp damar cerrahisinin durumunu özetledi. Tüm girişimlerin burada yapıldığını, yapılmayan bir girişim ve ameliyat olmadığını vurgulayan Durgut, Kalp Damar cerrahisiyle ilgili bütün girişimleri yapabilecek deneyimli ekiplerinin 24 saat hazır olduğunu da ifade etti.

Sunumun ardından, interaktif soru - cevap şeklinde devam eden toplantı dilek ve önerilerle sona erdi.

 

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.