Aşırı dozda viagra alınca …
SAĞLIK / 5.10.2018 / Görüntülenme: 255

New York’ta erektil disfonksiyon yani sertleşme sorunu yaşayan bir adam aşırı dozda cinsel gücü artırıcı ilaç alınca hastanelik oldu. Hstanın görme bozukluğu yaşadığı kaydedildi, aşırı dozda ilaç alan adam kırmızı görmeye başladı. 31 yaşındaki genç adam tıp literatürüne girdi.

Mount Sinai Health System’deki doktorlar, aşırı dozda kullanılan viagranın adamın retinasında ‘yapısal değişiklikler’ yaptığını söyledi.

Dr. Richard Rosen; “Renkli görme bozukluğu, bu ilacın iyi tanımlanmış bir yan etkisi olduğu biliniyor olsa da, şimdiye kadar ilacın retina üzerinde yapısal etki gösterdiği hiç görülmedi. Bu tür yapısal değişiklikler, gerçekte beklenmez ama hastanın maruz kaldığı semptomlar, bunun gerçekleşebileceğini açıkladı. “

Hastaneden yapılan açıklamada, “Cinsel gücü artıran ilacın etken maddesi olan sildenafil sitratı sıvı olarak aldı adamın ne kadar doz kullandığı bilinmiyor. Uzmanlar erektil disfonksiyon yani sertleşme bozukluğunu tedavi etmek için sıvı sildenafil sitratı onaylamıyor” ifadelerini kullandı.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.