Ödüllü Girişim Programı başlıyor
GÜNDEM / 9.10.2018 / Görüntülenme: 157

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının Selçuk Üniversitesi ve Konya Teknokent işbirliği ile uygulamaya koyduğu “KOP’ta Girişim Programı”nın Konya tanıtım toplantısı yapılacak. Konya Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Halil Cin Konferans Salonunda 9 Ekim 2018 Salı günü (bugün) saat 10:30’de gerçekleştirilecek Konya tanıtım toplantısında, KOP Bölgesi ile KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği UNİKOP’u oluşturan bölge üniversitelerinde girişimcilik kültürünün oluşturulması ve yaygınlaştırılması için katılımcılara bilgiler aktarılacak.

“GİRİŞİMCİLERİN YENİLİKÇİ FİKİRLERİ DESTEKLENECEK”

KOP Bölgesinde yer alan Aksaray, Karaman, Konya ve Niğde illerinde uygulanacak KOP’ta Girişim Programı ile teknolojik ve sosyal alanlarda projesi olan veya hali hazırda geliştirilmiş ürün ya da fikri bulunan yeni girişimcilerin, projelerini hayata geçirebilmek için ihtiyaç duydukları melek yatırımcılara ulaşabilmeleri adına; iş rehberi katkısıyla geliştirme, iş planı hazırlama, ticarileştirme ve yatırımcı ile buluşma konularında destekler sağlanacak.

Programın uygulanacağı illerde, en az 20 en fazla 50 girişimcinin katılabileceği ön eğitim kamplarında; Kişisel Gelişim, Girişimcilik, İş Planı ve Başvurusu gibi teknik eğitimlerin yanı sıra, potansiyel yatırımcılara yönelik Melek, Stratejik ve Finansal konularında eğitimler verilecek. Başarılı bulunan 5 girişimciye toplamda 70 bin TL’yi bulan nakti ödülün dağıtılacağı programın sonunda; KOP Bölgesini kapsayacak şekilde Girişimci Yatırım Fonları ve Melek yatırım Fonlarından destek alabilmek için gerekli donanıma ve altyapıya sahip firmalar ile Bölgesel Melek Yatırım Ağı altyapısının oluşturulması sağlanacak.

Girişimcilere yönelik tanıtım toplantıları 10 Ekim 2018 Çarşamba günü KTO Karatay Üniversitesi’nde, 15 Ekim 2018 Pazartesi günü Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde, 16 Ekim 2018 Salı günü Necmettin Erbakan ve Konya Gıda Tarım Üniversitesinde, 30 Ekim 2018 Salı günü ise Niğde Ömer Halisdemirve Aksaray Üniversitesindedevam edecek.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.