Bu hizmet, özel yetenekli öğrencilere
EĞİTİM / 9.10.2018 / Görüntülenme: 147

Karatay Belediyesi’nin eğitim yatırımları hız kesmeden sürüyor. Geçtiğimiz haftalarda 2 adet anaokulunun temel atma törenini gerçekleştiren Karatay Belediyesi; sınavla tespit edilen özel yetenekli öğrencilerin örgün eğitim kurumlarındaki eğitimlerini aksatmayacak şekilde bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını sağlamak ve sahip oldukları kapasitelerini geliştirerek üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla eğitim görecekleri Karatay'a BİLSEM (Bilim ve Sanat Eğitim Merkezi’nin) temeli düzenlenen törenle atıldı. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Kurtuluş Ortaokulu 8. Sınıf öğrencilerinin folklor gösterisi ile başladı.

Konuşmasına göreve geldiği 2004 yılından günümüze yapılan ve yapılacak hizmetleri anlatarak başlayan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, ilçede hükümet ve yerel yönetimin aynı doğrultuda çalışmasının sonucunda büyük gelişim ve değişimin yaşandığını söyledi. Mehmet Hançerli, BİLSEM’e Adliye Binasının kazandırılmasında büyük emeği olan Adalet Eski Bakanı Cemil Çiçek’in isminin verildiğini de açıkladı.

Başkan Hançerli konuşmasında ayrıca, birkaç yıl içerisinde Karatay’da çöküntü alan ve çöküntü ev kalmayacağını belirterek; bu alanlara daha stabil, daha statik ve daha estetik binaların yapılacağını belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy’da BİLSEM’de, üstün ve baskın yeteneklere sahip öğrencilerin örgün eğitim kurumlarındaki eğitimlerinin tamamlamalarının ardından konusunda uzman öğretmenlerce destekleyici eğitim alacağını kaydetti.

Karatay Kaymakamı Abdullah Selim Parlar, AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı ve AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı’nın selamlama konuşmalarının ardından İlçe Müftüsü Mehmet Akpınar’ın yaptığı duanın ardından BİLSEM’in temeli, programa katılan protokol üyeleri tarafından atıldı.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.