Esnaf olmazsa şehirler olmaz
YEREL / 9.10.2018 / Görüntülenme: 152

Meram esnafı, Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Muharrem Karabacak ve Konya İnşaatçılar ve İnşaat Malzemeleri Satıcıları Odası Başkanı Ali Yazar öncülüğünde Meram Belediye Başkanı Fatma Toru’yu makamında ziyaret etti.

HER ZAMAN YANINIZDAYIZ

Esnaflar ziyarette, özellikle yeni kurulan sanayi bölgesindeki yer tahsislerinde yaşadıkları sıkıntıları Başkan Toru’ya aktardılar. Bu isteğe karşın Başkan Fatma Toru, belediyenin inisiyatifinin tamamıyla dışında bir konu olmasına rağmen esnaflara bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da yardım ve öncülük edeceklerini söyledi. Esnafların şehrin ekonomisine, istihdamına büyük katkı sağladığını belirten Toru,

“Esnaflarımız ve odalarımızla sürekli istişare içindeyiz. Yaşanan her türlü sorunu değerlendiriyor, çözüm yolları arıyoruz. Bu şekildeki uygulamalar neticesinde esnafımız Meram’ın yönetimine katılmış oluyor. Yer tahsisi noktasında odalar arasında yaşanan sıkıntıları çözmek içinde bugüne kadar nasıl yardımcı olduysak yine oluruz. Meram’ın Yeni Sanayi Bölgesinde bazı meslek guruplarına öncelik verilmesi gerektiğine inanıyorum. Çünkü o noktada çok daha sıkışık meslekler var” diye konuştu.

Sıkıntı yaşayan esnaf ve meslek guruplarının aralarında koordinasyonu sağlayarak kooperatifleşmesi gerektiğinin altını çizen Toru; “Meram esnafı haklarının korunacağından en ufak bir şüphesi olmasın. Ama esnafın bir araya gelerek, aralarında istişare ile sorunları çözmeye çalışmasından daha doğal ve doğru bir şey olamaz. Yer tahsisinde en küçük bir mağduriyet oluşmaması gerek. Onlar şehrin ekonomisini canlandırırken, bizimde onların yolunu açmamız ve çalışmalarımızı bu yönde şekillendirmemizden daha doğal bir şey olamaz” dedi.

Daha sonra söz alan Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Muharrem Karabacak ise

“Sizlerin bu TOKİ ve Hazine Arazileri noktasında yaşadığınız sorunu içinde elinden geleni yapacağından şüphemiz yok. Çünkü bu sanayi alanı kurulunca daha huzurlu daha hijyenik bir ortamda çalışacaksınız” diye konuştu. Daha sonra söz alan İnşaatçılar Ve İnşaat Malzemeleri Satıcıları Odası Başkanı Ali Yazar da yaşanan sorunları özetledi.

 

Copyright | evrenselgundem.com © 2012 - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.